Tipy a triky: Příprava smoothie, sorbetu nebo kuliček z melounu

Také je pro vás meloun symbolem svěží svačinky? Pokud se vám právě začínají sbíhat sliny, čtete správný článek. Poradíme vámí, jak meloun jednoduše nakrájet a připravit z něj lahodné smoothie a ozdobné kuličky.
A ani v tomto díle seriálu Tipy a triky nechybí video s návody, jak na to!.

Tipy a triky: Příprava smoothie, sorbetu nebo kuliček z melounu

Proč bychom měli jíst meloun?

Meloun je chutné ovoce, které oceníme především v horkých letních dnech. Proč? Obsahuje velké množství vody a našemu tělu kromě vitamínů dodá i pořádnou dávku hydratace. Obsahuje také vitamíny A, B, C, měď, hořčík a vlákninu.
Meloun naopak nemá téměř žádné kalorie. Je zdrojem antioxidantů, chrání naše buňky v těle, zabraňuje množení zánětů a podporuje imunitu. Je také skvělým pomocníkem pro správnou činnost srdce.  

Jak jednoduše rozkrájíme a oloupeme meloun?

Pokud máme doma celý meloun, rozřízneme ho nejprve na polovinu. V případě, že je jeho tvar šišatý, rozpůlíme ho po delší straně. 
Každou část rozřízneme napůl ještě jednou. 
Čtvrtku melounu položíme na bok, aby pevně stála na prkénku. Proč? Je to pro naši bezpečnost. Meloun položený na slupce totiž nemá stabilitu a mohl by se nám při krájení smeknout. 
Bezpečně připravenou čtvrtku melounu nakrájíme na tenké plátky – krájení na měsíčky se vyhneme, usnadníme si tak práci. 
Z každého plátku odřízneme kůru a dužinu rozkrájíme nejdříve na proužky a poté na kostičky.

Smoothie z melounu

Smoothie z melounu

Smothie z ovoce je zdravé, rychlé a skvěle chutná. Nemusíme se řídit pouze naším receptem. V kuchyni se totiž kreativitě meze...

Recept - suroviny a postup
Kuličky z melounu s čokoládou

Kuličky z melounu s čokoládou

Zdravý a chutný dezert? To je meloun namočený v čokoládě. Jeho příprava je jednoduchá a potěšíte tím jak vaše děti, tak...

Recept - suroviny a postup

Slupku z melounu určitě nevyhazujme do popelnice, pokud máme doma morče. Náš mazlíček ocení, že jsme si na něj vzpomněli a dopřáli mu takové hody. Je ale potřeba raději odříznout tmavě zelenou část, která může být chemicky ošetřena. Určitě si na ní pochutnají i žížaly z vermikompostéru a bude jí lépe i na kompostu, nebo v nádobě na bioodpad
Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Tipy a triky do kuchyně". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*