Pesto z mrkvové natě se špagetami v podání šéfkuchaře Igora Chramce


Mrkvovou nať většina z nás vyhazuje, což je velká škoda. Proč? To nám poví Igor Chramec, šéfkuchař restaurace Zátiší. Ukáže nám, jak z mrkvové natě vykouzlíme výborné špagety.

Pesto z mrkvové natě se špagetami v podání šéfkuchaře Igora Chramce

Seznamte se s Igorem Chramcem

Igor Chramec je executive chef v restauraci Zátiší. A co ve své práci považuje za nejvyšší ocenění? „Já o nic neusiluji, raději jsem v pohodě. Pro mě je největší ocenění prázdný talíř. Největší zadostiučinění pro mě je, když ho host vyjí tak, že vypadá jako vylízaný,” říká s pokorou Igor Chramec. 

Proč bychom nať z mrkve neměli vyhazovat, ale zařadit ji do našich jídelníčků?

Někdo mrkvovou nať považuje za odpad, jiný za poklad. Kde je pravda? Mrkvová nať v sobě skrývá vysoký podíl vápníku, železa a také vitamínu C – ten posiluje celý náš imunitní systém.
Mrkvová nať se běžně používá proti zadržování vody v těle a pomáhá při infekcích močových cest. Pokud ji tedy zařadíme do svých jídelníčků, rozhodně neprohloupíme. 

Recept na pesto z mrkvové natě se špagetami podle Igora Chramce

Recept na pesto z mrkvové natě se špagetami podle Igora Chramce

Prázdný talíř nám každý odevzdá i v případě, když mu naservírujeme výborné pesto z mrkvové natě se špagetami podle Igora Chramce....

Recept - suroviny a postup

 

Znáte projekt Vaříme beze zbytku?

Projekt Vaříme beze zbytku vznikl na základě publikace Vaříme/Tvoříme beze zbytku, která byla vydána pod záštitou společnosti EKO-KOM, a. s., jenž se zabývá tříděním odpadu.
Kniha je inspirována přístupem zero waste a v části zaměřené na vaření nás uznávaní čeští kuchaři naučí spotřebovat každý kousek surovin, které máme v kuchyni – prostě vařit beze zbytku!

Jejich rady jsou inspirativní a šetří nejen naši peněženku, ale i životní prostředí.

Více o knize i o seriálu zjistíme v článku Jak v kuchyni uvádí seriál Vaříme beze zbytku.

Mrkev nejlépe chutná, když si ji doma vypěstujeme. Ale kdo z nás má čas a místo na pěstování zeleniny? Dobře uděláme i tehdy, pokud si pro čerstvou mrkev zajdeme na místní farmářský trh. Než vyrazíme, nezapomeňme si na nákup přibalit vlastní tašku, nebo košíkem. Nebudeme pak muset kupovat igelitové tašky a pytlíky, které bychom následně vyhazovali. Pokud se tomu přece jen nevyhneme, pamatujme, že plast patří do žlutých kontejnerů.

 

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*