Gurmánské vaření beze zbytku: „Rillettes“ z vepřového bůčku

Snad každý z nás někdy neodhadl množství jídla, které uvařit. Typicky se to děje při různých oslavách, větších sešlostech a nedělních obědech a co pak se zbytky? Pokud zrovna zbyl vepřový bůček, připravte si z něj “rillettes” – předcházíte tak vzniku zbytečného potravinového odpadu! Jak na to prozradí v receptu Jakvkuchyni.cz!

Gurmánské vaření beze zbytku: "Rillettes“ z vepřového bůčku
Připravte si vynikající Rillettes“ z vepřového bůčku podle seriálu o zerowaste vaření Gurmánské vaření beze zbytku. Videorecept a tipy na správné třídění na Jakvkuchyni.cz.

O seriálu Gurmánské vaření beze zbytku 

Jídlo, ani potravinové zbytky do koše se směsným odpadem nepatří! Ideální je nakupovat a připravovat takové množství jídla, které zvládneme spotřebovat – předcházíme tak plýtvání potravinami. 

Seriálem Gurmánské vaření beze zbytku nás provede šéfkuchař, který procestoval svět a vařil v restauracích oceněných michelinskou hvězdou, Ondřej Hutnik.
Nechte se ve 12 receptech inspirovat, jak využít maximum surovin, nechybí ani tipy na ekologické hospodaření a na třídění kuchyňského odpadu.

Proč jíst vepřové maso?
Pokud nemáme vlastní zdroj vepřového masa, měli bychom se snažit nakupovat maso z kvalitních a prověřených řeznictví. Jaké tělu prospěšné látky obsahuje vepřové maso? minerální látky:
draslík, který snižuje krevní tlak a ovlivňuje náš nervový systém;
fosfor, který podporuje látkovou výměnu; vitamin B, který je důležitý pro správnou funkci metabolismu; vitamin A, který napomáhá správné funkci očí. Pro optimální příjem vitaminů doplňmě maso přílohami ze zeleniny a zeleninovými saláty.

Videorecept na „Rilletes“ z pečeného vepřového bůčku

Co se zbylým vepřovým bůčkem? Připravte si vynikající “rillettes” z trhaného vepřového masa podle receptu ze seriálu Gurmánské vaření beze zbytku! (Zdroj: Jakvkuchyni.cz)

Připravit si ho můžete i podle receptu

Recept na „Rillettes” z pečeného vepřového bůčku

Recept na „Rillettes” z pečeného vepřového bůčku

Co se zbylými pečeným bůčkem z nedělního oběda? Pojďme si společně připravit výbornou masovou pomazánku původem z francouzské...

Recept - suroviny a postup

Kdo je šéfkuchař Ondřej Hutnik?

Má zkušenosti s vařením v mnoha světových restauracích jako je například Maze by Gordon Ramsay, hotel Mandarin Oriental, hotel Hilton Old Town, Phenix, Zátiší, Čestr a další. Více v rozhovoru Životní cesta kuchařského světoběžníka Ondry Hutnika za vařením beze zbytku.

Proč předcházet vzniku potravinového odpadu?

  • Podle průzkumů tvoří v ČR dlouhodobě v popelnicích bioodpad podíl cca 25 %.
  • Přibližně 27 000 tun hotového jídla a zbytků je ročně vyhozeno jen v českých gastroprovozovnách. 
  • ⅓ potravin na světě se vyhodí, přitom 196 milionů lidí na celém světě potřebuje naléhavou potravinovou pomoc.  
  • 37 % globálních emisí skleníkových plynů souvisí s produkcí potravin.

Předcházejte plýtvání potravinami a třiďte odpad, má to smysl!

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Gurmánské vaření beze zbytku". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*