Koláče z Podkrkonoší

 

Moučník, který vám poskytne hned dva zážitky najednou: Až se do koláčů zakousnete, nejprve ucítíte pikantní chuť švestkových povidel a vzápětí vás okouzlí chuť jemné tvarohové náplně.
Moučník, který vám poskytne hned dva zážitky najednou: Až se do koláčů zakousnete, nejprve ucítíte pikantní chuť švestkových povidel a vzápětí vás okouzlí chuť jemné tvarohové náplně.
/wp-content/uploads/2015/12/ico_talir.jpg
Porce
20 koláčů
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hrnec.jpg
Doba přípravy
45 minut
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hodiny.jpg
Chod
Suroviny
  mouka 700g hladká
  mouka 300g polohrubá
  mléko 500ml
  cukr 150g krupice
  olej 6lžic
  máslo 3lžíce
  vanilkový cukr 1sáček
  vejce 3ks žloutek
  droždí 5dkg
  sůl 1lžička
  vejce 1ks
  tuk na vymazání
Suroviny na tvarohovou náplň
  tvaroh 500g měkký
  rozinky 3lžíce
  cukr 3lžíce krupice
  cukr 1sáček vanilkový
  vejce 1ks žloutek
  povidla 1sklenička švestková
Pokyny
 1. Z droždí, trochy cukru a mléka si připravte kvásek. Do větší mísy dejte oba druhy připravené mouky, promíchejte je a utvořte v nich důlek. Do něj postupně přidejte žloutky, kvásek, mléko, cukr, máslo, olej, citronóvou kůru, vanilinový cukr a sůl. Vše pomíchejte a nechte kynout.
 2. Mezitím si připravte tvarohovou náplň: tvaroh utřete se žloutkem, krupicovým a vanilinovým cukrem. Pak vmíchejte propláchnuté a okapané rozinky a dochuťte citrónovou šťávou.
 3. Vykynuté těsto rozválejte na vále a ze vzniklé placky vykrajujte kolečka. Ta naplňte tvarohovou náplní a těsto dobře uzavřete.
 4. Koláčky položte spojem na tukem vymazaný plech. Pak do nich vařečkou vytvořte důlek a do něj dejte lžičku švestkových povidel. Nechte je ještě krátce kynout.
 5. Na závěr okraje koláčků potřete rozšlehaným vejcem. Dejte je péct asi na 20 minut do trouby rozpálené na 180 °C. Až okraje koláčů zezlátnou, budete mít upečeno.

Papírové krabice od mléka nazýváme nápojovými kartony. Organizovaný sběr těchto obalů probíhá již v mnoha městech a obcích v celé ČR. Pokud budete mít karton doma uložený delší dobu, je dobré jej vymýt, aby se zbytek mléka nezkazil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*