Pečení vánočního cukroví s dětmi? Jde to i bez stresu

Začal Advent a Štědrý večer se nezadržitelně blíží. A to znamená jediné – přípravy na pečení vánočního cukroví mohou začít. Rady a tipy, jak si takové pečení užít bez stresu i s dětmi a tipy na recepty vánočního cukroví přináší v článku Jakvkuchyni.cz!

Pečení vánočního cukroví s dětmi? Jde to i bez stresu
Článek Pečení vánočního cukroví s dětmi? Jde to i bez stresu na Jakvkuchyni.cz o tom, jak zapojit děti do přípravy příprav na Vánoce . (Zdroj: Shutterstock.com).

Jak se při pečení s dětmi vyhnout stresu?

Vánoční cukroví, se kterým nám pomohou děti, bude jiné. Jak jiné? Především je potřeba počítat s tím, že výsledek bude s velkou pravděpodobností v podání dětí kreativní, barevný a originální. Zkrátka cukroví může vypadat dost rozdílně, než pokud jej budeme připravovat my samotní.
Na tento “umělecký počin” se připravme a nelpěme na esteticky dokonalém výsledku. Vedlo by to ke zbytečnému stresu. 

Tip od Jakvkuchyni.cz: projdete si plán, kdy a jak začít péct vánoční cukroví

Dalším stresovým spouštěčem může být čas. Pečení vánočního cukroví je proto důležité si naplánovat dostatečně dopředu, podle náročnosti receptu můžeme potřebovat i několik hodin.
Zde platí „Nespěchejme, užívejme.” Zbavíme se tím nepříjemného tlaku a z pečení s dětmi si i díky tomu odneseme hezké zážitky, při kterých se vzájemně obohatíme. 

Než se do samotného pečení pustíme, je potřeba na tuto aktivitu důkladně připravit kuchyň. 

Pokud jsou děti malé, dejme všechny nebezpečné předměty z jejich dosahu. Nože, nůžky, rozpálené plechy a další nebezpečné věci by měly být mimo jejich dosah. Mysleme na to, že i skleněné nádobí může skončit na zemi.
Raději ho dejme na místo, kde ho malé dětské ručičky neobjeví. Máme? Nachystejme nám i dětem zástěry a pusťme se do díla.  

10 receptů na pečení vánočního cukroví s dětmi

Pokud máme ambice letos nachystat mnoho druhů cukroví, nechme si náročnější varianty jen pro sebe. Ideálně na jiný den, nebo večer, abychom měli klid. 

Pro pečení s dětmi jsou vhodné jednodušší druhy vánočního cukroví, například: 

Děti milují barvy a různé druhy zdobení, proto bychom měli počítat s tím, že budeme potřebovat i jiné věci, než bychom u pečení využili my sami a měli bychom je mít připraveny.
Odměnou nám za to bude, že taková příprava cukroví bude děti bavit, dostanou prostor projevit se kreativně a výsledkem mohou být opravdu jedinečné kousky cukroví, které nebude mít na vánoční tabuli žádná jiná hospodyňka.

Rozpusťme čokoládu, nakupme potravinové barvivo a nezapomeňme ani na vykrajovátka. Pokud se nám podaří sehnat vykrajovátka s oblíbenými předměty nebo superhrdiny našich děti, stáváme se superhrdiny v dětských očích na chvilku i my!

Než se do pečení s dětmi pustíme, měli bychom si pořádně odpočinout a naladit se. Tato aktivita se může podle fotografiích na sociálních sítích zdát jako pohodová a nenáročná věc, ale žádá si spoustu energie. A hlavně trpělivosti. 

Pokud jsme na to připraveni, pusťme oblíbené koledy a zavolejme na dítě: „Zlato, upečeme spolu dnes nějaké vánoční cukroví?” 

TIP
Pečení cukroví doprovází ochutnávky, uždibování a mlsání. Následně přijde vhod třeba procházka, nebo
výlet do přírody.
Ideální je vydat se do blízkého lesa nebo do parku a v rukavicích zde posbírat odpadky ze země. Uklidit Česko můžeme přeci kdykoli, z procházky se navíc vrátíme s dobrým pocitem a vlastně dáme i takový pěkný osobní dárek přírodě!
Z edukativního hlediska je to navíc pro děti skvělá příležitost přiblížit jim téma pozitivního vztahu k přírodě, životnímu prostředí a také návyky ohleduplného přístupu.
Sesbírané odpady můžeme společně vytřídit do barevných kontejnerů na tříděný odpad. 

Děti nerady čekají. A čekání na sladkosti je snad úplně nejhorší čekání ze všech. Jakvkuchyni.cz přináší recept, podle kterého si s dětmi můžeme upéct perníčky, které je možné si dopřát téměř okamžitě po dodělání. Jak na to? 

Vláčné perníčky bez čekání

Vláčné perníčky bez čekání

Perníčky, které jsou hned vláčné a zvládneme je jednoduše připravit spolu s dětmi přináší web Jakvkuchyni.cz!

Recept - suroviny a postup

Teď nastává ten pravý čas na vyhlášení soutěže o nejoriginálnější perníček, nebo jinou dobrotu. Hodně štěstí, pevné nervy, krásné cukroví a dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*