Angreštové čatní

Angreštové čatní

Máte rádi angrešty? Pokud ano, budou se vám líbit naše recepty a pokud nejste příznivci těchto nakyslých „chlupatých“ bobulek, tak v našem čatní si ho zamilujete.
Smažené artyčoky

Artyčoková pochoutka

Návštěvu můžete překvapit třeba smaženými artyčoky obalovanými v těstíčku. Podávejte je k pivu či vínu.
Artyčok s pikantní omáčkou

Artyčoky s pikantní omáčkou

Zeptejte se sami sebe - kdy jste naposledy jedli artyčoky? Tato často opomíjená rostlina je plná zdravý prospěšných látek a pro naše tělo je to doslova lék. I proto bychom ji měli do jídelníčku zařazovat častěji. Zkuste třeba artyčoky s pikantní omáčkou.
Avokádová pomazánka

Avokádová pomazánka

Rajče, bazalka a avokádo, to je záruka osvěžujícího a lehkého pokrmu. Když jej chcete mít extra zdravý, tak jej podávejte jako dip s nakrájenou zeleninou.
Avokádové smoothie

Avokádové smoothie

Než se nám podaří vypěstovat vlastní avokádo, můžeme využít pecku z toho koupeného a připravit si lahodné smoothie. Poradíme vám, jak na něj.
Baba Ganoush

Baba ganoush

Baba ganoush (baba chanuš) se připravuje z pečeného lilku a běžně se využívá jako předkrm, nebo pomazánka.
Bang Bang salát s kuřecími prsíčky

Bang Bang salát s kuřecími prsíčky

Arašídy, sezam a kuře – to jsou základní kameny asijské kuchyně. Tento svěží salát vás zasytí díky kuřecímu masu. Pusťte do své kuchyně tento typický čínský salát!
Batátové hranolky s uzenou paprikou

Batátové hranolky s uzenou paprikou

Batáty, známé také jako sladké brambory, jsou chuťově vynikající a navíc obsahují mnoho prospěšných látek. Připravte si batátové hranolky, které můžeme mít jako pochutinu pro návštěvu, nebo jako přílohu k jídlu. Jak na to prozradí v receptu Jakvkuchyni.cz!
bigoš

Bigoš

Bigoš je tradičním jídlem ze zelí a masa, které se připravovalo většinou v zimním období pro zahřátí organismu na dlouhých a vyčerpávajících cestách zimní krajinou. Vaří se především v Polsku, Litvě, ale také ve Slezsku. Samozřejmě existuje řada místních variant s různými přísadami, třeba sušenými hříbky či švestkami. Polévka je nejlepší zaležená, po dvou až třech dnech, kdy se všechny chutě dokonale propojí. Suroviny (4 porce) 500 g kysaného zelí 500 g hlávkového zelí 500 g vepřového masa 100 g švestkových křížal 100 ml červeného vína 3 lžíce sádla 2 ks bobkového listu 2 lžičky mleté papriky 1 cibule 1 klobása 1 lžička majoránky sůl pepř Postup: Hlávkové zelí nakrájíme a povaříme doměkka v osolené vodě. Scedíme a necháme okapat. Cibuli nakrájíme najemno. Maso nakrájíme na kostky a klobásu na kolečka. V širším kastrolu rozehřejeme sádlo, orestujeme cibuli, zprudka opečeme maso a zaprášíme paprikou. Ještě chvíli opékáme a poté zalijeme vínem a přiklopíme. Za občasného míchání a podlití vodou dusíme, až je maso měkké. Poté přidáme kysané zelí, osolíme a opepříme, přidáme bobkové listy a dále dusíme pod pokličkou. Když je bigoš téměř hotový, přidáme povařené zelí, křížaly a pokrájenou klobásu. Promícháme a necháme ještě 5–10 minut povařit, aby se propojily chutě. FB Znáte bigoš? Jedná se o tradiční pokrm ze zelí a masa, připravovaný převážně v zimním období. Vaří se především v Polsku, Litvě či ve Slezsku a má řadu místních variant. Nejlepší je podávat polévku uleženou po dvou až třech dnech, kdy se všechny chutě dokonale propojí. Jak na to?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*