Vláčný jogurtový perník

Oblíbený, voňavý a jednoduchý na přípravu. Ano, řeč je o perníku na plech. Do receptu jsme přidali jogurt, díky kterému bude ještě víc vláčný. Vyzkoušejte recept na jogurtový perník podle receptu od Jakvkuchyni.cz!
Oblíbený, voňavý a jednoduchý na přípravu. Ano, řeč je o perníku na plech. Do receptu jsme přidali jogurt, díky kterému bude ještě víc vláčný. Vyzkoušejte recept na jogurtový perník podle receptu od Jakvkuchyni.cz!
/wp-content/uploads/2015/12/ico_talir.jpg
Porce
1 plech 30x20 cm
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hrnec.jpg
Doba přípravy
15 minut
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hodiny.jpg
Chod
Suroviny
  mouka 400g hladká
  jogurt 200g bílý
  máslo 150g
  cukr 150g
  mléko 150ml
  kakao 2lžíce
  vejce 1ks
Pokyny
 1. Začneme tím, že jogurt a máslo vyndáme s dostatečným předstihem z lednice.
 2. Máslo hezky změkne a jogurt bude mít pokojovou teplotu. Je to důležité kvůli tomu, aby se perník po přidání studeného jogurtu nesrazil.
 3. Do mísy prosejeme mouku, zamícháme do ní prášek do pečiva, cukr, koření a kakao.
 4. Následně přidáme mléko, vejce, změklé máslo a jogurt. Těsto důkladně promícháme (pokud máme robota, použijeme ho).
 5. Plech vyložíme pečicím papírem, nebo ho vymažeme tukem a vysypeme polohrubou moukou.
 6. Do připravené formy nalijeme těsto.
 7. Perník pečeme v předehřáté troubě na cca 170°C asi 40 minut.
 8. Zda je těsto hotové, zkontrolujeme zapíchnutím špejle do nejsilnějšího místa. Pokud špejli vytáhneme suchou, je těsto upečené. Pokud se těsto na špejli lepí, tak perník necháme ještě chvíli péct.
 9. Hotový perník můžeme podávat jen tak, nebo jej potřít kyselejší marmeládou, posypat ořechy. Můžeme ale použít i oblíbenou citronovou polevu, nebo na něj připravit polevu z rozpuštěné čokolády.

Obsah kelímku od jogurtu stačí pořádně vyprázdnit (stačí důkladně vyškrábat lžičkou, nebo můžeme vytřít například použitou papírovou kuchyňskou utěrku) a může putovat do žlutého kontejneru. Hliníková víčka vytřídíme nejlépe do sběrných nádob na kovy. Odpad z kovů můžeme v některých obcích třídit v rámci tzv. vícekomoditního sběru odpadu spolu s jiným druhem odpadu, nezapomínejte se proto řídit informacemi uvedenými na samolepkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*