Banánové lívance – snídaně, která nás vytáhne z postele

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Jídlo pro děti". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!
Vyzkoušejte lahodné banánové lívance, které jsou ideální pro start do nového dne a zvládneme je hravě připravit s dětmi. Jak na to?
Vyzkoušejte lahodné banánové lívance, které jsou ideální pro start do nového dne a zvládneme je hravě připravit s dětmi. Jak na to?
/wp-content/uploads/2015/12/ico_talir.jpg
Porce
4 porce
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hrnec.jpg
Doba přípravy
10 minut
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hodiny.jpg
Suroviny
  mléko 60ml
  mouka 6lžic Špalková
  banán 2ks
  vejce 1ks
  prášek do pečiva 0,5lžičky
  olej kokosový, na smažení
Na dochucení
Pokyny
 1. Mléko, vejce a banány rozmixujeme, nebo rozšleháme vidličkou.
 2. Směs smícháme s moukou a práškem do pečiva.
 3. Na lívanečníku smažíme lívance z obou stran, dokud nejsou zlaté.
 4. Při podávání lívanců nastává největší sranda, čeká nás zdobení. Dejme na stůl tvaroh, čerstvé ovoce, kvalitní marmeládu a vyhlašme soutěž o nejkrásnější lívanec dne.

Pokud při přípravě lívanců spotřebujeme mléko a budeme přemýšlet, kam vyhodit prázdnou krabici,  pak je dobré vědět, že se  jedná o druh obalů, které označujeme pojmem nápojové kartony. Ty obvykle třídíme sešlápnuté, mohou být i s víčky,  do sběrných nádob s oranžovou samolepkou. Pokud tento kontejner nemáme k dispozici, je možné, že se ve vaší obci třídí společně s jiným druhem odpadu. Proto vždy věnujme pozornost samolepkám na třídicích nádobách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*