Užijte si Vánoce bez lepku, našli jsme pro vás vynikající recepty!

Cítíte to? Vánoce se blíží. A s nimi i spousta dobrot – různé druhy cukroví, kapr a vánočka. Mňam. Co když ale nemůžeme jíst lepek? Našli jsme několik alternativ, jak si tyto svátky plné dobrot užít i s tímto omezením. Nenechte si ujít tipy v článku! 

uzijte si vanoce bez lepku

Vánoce nejsou jen o jídle

Hned v úvodu našeho článku bychom rádi zdůraznili, že Vánoce nejsou jen svátkem jídla. Jde o klid, mír, setkávání s rodinou a přáteli. Je to čas, kdy bychom měli všichni trochu zpomalit a užívat si přítomný okamžik a blízkost lidí, které máme rádi. K tomu všemu ale samozřejmě ídlo patří.

Pokud nám lepek nedělá dobře, měli bychom se na návštěvy u příbuzných dobře připravit. Jak? Můžeme si přinést své občerstvení a jestli to nebude nevhodné? Ani ne, vždyť je vlastně slušnost na návštěvu něco donést! A kdo ví, možnábezlepková varianta zachutná i našim hostitelům!

Cukroví bez lepku

Mlsat se dá i bez lepku. Pojďme si společně upéct vanilkové rohlíčky, kokosové věnečky a slepované ořechy – vše bez klasické mouky

Bezlepkové vanilkové rohlíčky

Bezlepkové vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky k nám kdysi doputovaly z Rakouska a zřejmě se shodneme na tom, že se jedná o jeden z nejoblíbenějších druhů...

Recept - suroviny a postup

Bezlepkové kokosové věnečky

Bezlepkové kokosové věnečky

Milujete kokos? Pokud souhlasně přikyvujete, tyto kokosové věnečky u vás doma nesmí chybět. Jsou jednoduché a naprosto vynikající. 

Recept - suroviny a postup

Bezlepkové ořechy

Bezlepkové ořechy

Ani o slepované ořechy při bezlepkové dietě nepřijdeme. Našli jsme výborný recept, který možná dokonce předčí ty klasické. Jde se...

Recept - suroviny a postup

Po bezlepkové mouce a strouhance musíme sáhnout i v případě, že si chceme při štědrovečerní večeři dopřát obaleného kapra, nebo řízek. I tak budou ale tyhle klasické dobroty chutnat skvěle a snad tomu pomůžou i tipy na bezlepkové recepty od Jakvkuchyni.cz. Užijte si chuť Vánoc a příjemnou sváteční atmosféru plnou setkávání s blízkými.

Aby vám po všech těch vánočních pochoutkách hezky slehlo, vydejte se na procházku do přírody. A když seberete odpad, které po cestě na zemi potkáte, odnesete si z procházky kromě plného pytle odpadků i hřejivý pocit, že jste udělali dobrý skutek. Nezapomeňte odpadky roztřídit do jednotlivých kontejnerů na tříděný odpad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*