Vepřové ocásky jsou pro celou řadu kuchařů neprávem opomíjeným masem. Pokud budeme ocásky v řeznictví kupovat, vybereme ty, kde je i větší část křížové kosti, na které najdeme velké množství hezkého a především chutného masa. Vepřové ocásky se strapačkami a zelím je skvěle chutnající kombinace. Jak na to poradí recept od Jakvkuchyni.cz!
Suroviny: zelí
Vepřová žebírka jsou skvělá na gril, připravit je ale můžeme také v troubě. Pro odlehčení můžeme použít jako přílohu salát Coleslaw, protože se společně skvěle doplňují. Jak na to prozradí recept na Jakvkuchyni.cz!
Pivní štrúdl skvěle doplní občerstvení na oslavě či party. Zajímavé je, že těsto není po pivu cítit a tak ho lze zkombinovat jak slanou, tak se sladkou náplní. Jakvkuchyni.cz prozradí v receptu, jak na to!
Tentokrát si podle Jakvkuchyni.cz připravíme italské ragú z hovězího karabáčku. Jak na tento recept plný vůní a chutí Itálie?
Pojďme si podle receptu Jakvkuchyni.cz připravit křupavý salát s jablkem, mrkví a rozinkami, který je plný vitamínů.
Kimchi, zelný kořeněný salát, je korejská národní pochoutka. Má nízký obsah kalorií, hodně vlákniny, živin a vitaminů, esenciálních aminokyselin, minerálních látek a antioxidantů. Působí jako silné probiotikum a posiluje zažívání i imunitní systém. Zkrátka, tato pochoutka nesmí v naší kuchyni chybět. Jak si ji připravíme doma?
Topinambury se nemusí loupat, je ale potřeba řádně je očistit od zeminy. Dají se konzumovat i syrové. Pokud se rozhodneme pro tepelnou úpravu, pak se připravují jako brambory - vařené, pečené, grilované. Chuťově jsou příjemně nasládlé a pokrmům dodávají mírně kouřovou příchuť.
Pokrmy z bramborového těsta mají v české kuchyni své nezastupitelné místo. Nejčastěji z nich připravujeme knedlíky, ve sladké nebo ve slané verzi. Ke klasice patří samozřejmě knedlíky plněné uzeným masem a zelím. Tentokrát jsme ale touto kombinací naplnili závin a místo vaření jsme jej upekli. Nechte se inspirovat a pojďte to zkusit podle receptu Jak v kuchyni.
Sekaná je vděčné jídlo - skvěle se hodí k bramborové kaši, ale také jako studená večeře, nebo svačina sbalená na cesty. Pokud máte pocit, že je to příliš obyčejné jídlo, zkuste si k ní jako přílohu připravit lepenici. Že nevíte, o čem mluvíme? Jedná se o bramborovou kaši s dušeným kysaným zelím, která se se sekanou skvěle doplňuje.
Bigoš je tradičním jídlem ze zelí a masa, které se připravovalo většinou v zimním období pro zahřátí organismu na dlouhých a vyčerpávajících cestách zimní krajinou. Vaří se především v Polsku, Litvě, ale také ve Slezsku. Samozřejmě existuje řada místních variant s různými přísadami, třeba sušenými hříbky či švestkami. Polévka je nejlepší zaležená, po dvou až třech dnech, kdy se všechny chutě dokonale propojí.
Suroviny (4 porce)
500 g kysaného zelí
500 g hlávkového zelí
500 g vepřového masa
100 g švestkových křížal
100 ml červeného vína
3 lžíce sádla
2 ks bobkového listu
2 lžičky mleté papriky
1 cibule
1 klobása
1 lžička majoránky
sůl
pepř
Postup:
Hlávkové zelí nakrájíme a povaříme doměkka v osolené vodě.
Scedíme a necháme okapat.
Cibuli nakrájíme najemno.
Maso nakrájíme na kostky a klobásu na kolečka.
V širším kastrolu rozehřejeme sádlo, orestujeme cibuli, zprudka opečeme maso a zaprášíme paprikou.
Ještě chvíli opékáme a poté zalijeme vínem a přiklopíme.
Za občasného míchání a podlití vodou dusíme, až je maso měkké.
Poté přidáme kysané zelí, osolíme a opepříme, přidáme bobkové listy a dále dusíme pod pokličkou.
Když je bigoš téměř hotový, přidáme povařené zelí, křížaly a pokrájenou klobásu.
Promícháme a necháme ještě 5–10 minut povařit, aby se propojily chutě.
FB
Znáte bigoš? Jedná se o tradiční pokrm ze zelí a masa, připravovaný převážně v zimním období. Vaří se především v Polsku, Litvě či ve Slezsku a má řadu místních variant. Nejlepší je podávat polévku uleženou po dvou až třech dnech, kdy se všechny chutě dokonale propojí. Jak na to?
Lepenice je bramborová kaše s dušeným kysaným zelím, která se skvěle doplňuje například se sekanou.