Tipy a triky: Granátové jablko bez pecek díky vařečce

Granátové jablko je tak trochu “oříšek”. Tato vitamínová bomba mnohé z nás odradí – dostat se mu pod kůži není jen tak. Věřte ale, že jeho důmyslná slupka není nepřekonatelnou překážkou v tom, abyste si mohli na tomto zdravém ovoci pochutnat. Rady a tipy, jak granátové jablko připravit bez jadérek během několika sekund přinášíme v článku a nechybí názorná ukázka ve videu.

Granátové jablko bez pecek díky vařečce

Granátové jablko – jak na to?

  • jablko omyjeme a rozkrojíme napůl
  • rozpůlenou částí nakloníme do misky a z vrchní části vytloukáme semena ven
Granátová jablka můžeme též odšťavnit vymačkávačem na citrusy (pozor, šťáva barví textilie. Když se plodem pohybuje pod tlakem po tvrdém povrchu, měkká dužina pukne a šťávu lze pít pomocí brčka.

Šťávou z granátového jablka můžeme skvěle dochutit omáčku ke kuřecímu masu. Vyzkoušejte.

Granátové jablko je plodem keřovité dřeviny jménem marhaník obecný (granátovník). Pochází ze Středního východu, její zářivě červené květy se pokládají za symbol lásky, plod je symbolem plodnosti.

Granátové jablko se pěstuje v tropickém a subtropickém pásmu, nejkvalitnější plody pochází z regionů se studenými zimami a suchými horkými léty.
Plody obsahují hodně ovocných kyselin, cukru a draslíku.

Zralé plody granátového jablka jsou žlutě až červenohnědě zbarvené a jejich slupka je tuhá a kožovitá, což usnadňuje jejich transport.
Při uchovávání  mohou v domácnosti při pokojové teplotě vydržet až 3 týdny. Při uchovávání při 5 °C a vysoké vlhkosti vzduchu vydrží až několik měsíců.

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Tipy a triky do kuchyně". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*