Kuře na paprice

Česká klasika, která nikdy nezklame a mají ji rádi malí i velcí. Vyzkoušejte kuře na paprice se slaninou a pořádnou dávkou papriky podle receptu na Jakvkuchyni.cz!
Česká klasika, která nikdy nezklame a mají ji rádi malí i velcí. Vyzkoušejte kuře na paprice se slaninou a pořádnou dávkou papriky podle receptu na Jakvkuchyni.cz!
/wp-content/uploads/2015/12/ico_talir.jpg
Porce
4 porce
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hrnec.jpg
Doba přípravy
35 minut
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hodiny.jpg
Suroviny
  kuře 1,5kg
  vývar 1,2l kuřecí
  papriky 300g červené
  smetana 150g ke šlehání
  slanina 150g
  cibule 1ks velká
  mletá paprika 2lžíce sladká maďarská
  dětské krupice 2lžíce na zahuštění
Pokyny
 1. Kuře uvaříme v osolené vodě, aby šlo maso dobře od kosti. Pokud chceme čas vaření zkrátit, použijeme tlakový hrnec nebo kuře rozdělíme na několik menších kusů.
 2. Vařené kuře dáme bokem a maso obereme.
 3. Vývar schováme na později.
 4. V hrnci opečeme nakrájenou slaninu spolu s cibulí (olej není třeba přidávat, protože ze slaniny se tuk uvolní).
 5. Přidáme nakrájené červené papriky a zhruba 15 minut společně pozvolna restujeme, aby papriky změkly.
 6. Nakonec přidáme sladkou papriku (pro dospělé můžeme přidat také špetku pálivé) a necháme asi 3 minuty rozvonět (dáváme pozor, aby se paprika nepřipálila, jinak by zhořkla).
 7. Nakonec zalijeme vývarem a necháme vařit asi 30 minut.
 8. Poté omáčku rozmixujeme dohladka tyčovým mixérem, případně ještě přelijeme přes cedník, abychom se zbavili zbytků slupek od paprik.
 9. Na závěr omáčku zjemníme šlehačkou, osolíme, opepříme a zahustíme krupičkou.
 10. Vše společně krátce povaříme, do omáčky vrátíme obrané maso a podáváme s noky, těstovinami, rýží nebo houskovými knedlíky.

Obsah plastového kelímku od smetany pořádně vyprázdníme (stačí důkladně vyškrábat lžičkou, nebo můžeme vytřít například použitou papírovou kuchyňskou utěrku) a může putovat do žlutého kontejneru. Hliníková víčka vytřídíme nejlépe do sběrných nádob na kovy. Odpad z kovů můžeme v některých obcích třídit v rámci tzv. vícekomoditního sběru odpadu spolu s jiným druhem odpadu, nezapomínejte se proto řídit informacemi uvedenými na samolepkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*