Hovězí hamburger s nadýchanou domácí bulkou

Šťavnaté hovězí maso v kombinaci s čerstvou zeleninou a právě upečenou domácí bulkou se stane hvězdou každé grilovačky se sousedy. Jak si takovou dobrotu připravit prozradí šéfkuchař Jan Punčochář.
Šťavnaté hovězí maso v kombinaci s čerstvou zeleninou a právě upečenou domácí bulkou se stane hvězdou každé grilovačky se sousedy. Jak si takovou dobrotu připravit prozradí šéfkuchař Jan Punčochář.
/wp-content/uploads/2015/12/ico_talir.jpg
Porce
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hrnec.jpg
Doba přípravy
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hodiny.jpg
Suroviny
  hovězí maso 800gramů
  hladká mouka 250gramů
  máslo 180gramů
  okurky 100gramů nakládané
  kapary 50gramů
  ledový salát 4lupeny
  rajčata 3ks
  vejce 2ks vařená
  žloutek 2ks
  majonéza 2lžíce
  vejce 1ks syrové
  cibule 1ks
  koření 1hrstka petržel, kerblík, pažitka, rozmarýn
  sezam 1hrstka
  kvásek 1ks
  sůl 1špetka
  pepř 1špetka
Pokyny
 1. Kvalitní hovězí maso společně se solí a pepřem vložte do mísy. Přimíchejte k němu po kouskách 100 g másla. Poté pro dochucení přidejte i rozmarýn, další sůl s pepřem a vytvarujte ze směsi požadované tvary.
 2. Vytvarované kusy hovězího vložte na rozpálený gril a z každé strany je cca 3 minuty osmahněte. Následně je uschovejte někam do tepla.
 3. Omáčku si připravíte smícháním najemno nakrájené cibule, kaparů, nakládaných okurek, uvařeného vejce, pažitky a kerblíku. Na závěr přidejte majonézu, sůl a pepř.
 4. Spojením kvásku, vejce, žloutku, 80 g másla a soli vám vznikne těsto na domácí bulky. Nechejte ho v teple důkladně vykynout.
 5. Vykynuté těsto rozdělte na 4 části a vytvarujte z něj stejně veliké bulky. Ty přendejte na pečící papír, opět nechte vykynout, poté je potřete rozšlehaným žloutkem a na okrasu posypejte bílým sezamem.
 6. Bulky pečte zhruba 20 minut při teplotě 190 °C.
 7. Upečené a rozkrojené bulky na chvilku společně s masem a slaninou vložte na gril. Mezitím si zeleninu ochuťte citronovou šťávou a solí.
 8. V posledním kroku je burger nutné sestavit. Začněte bulkou, potřete ji připravenou omáčkou, poté přidejte ledový salát, hovězí maso, grilovanou slaninu, rajčata a vše zakončete další bulkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*