Jak zapojit do přípravy pohoštění děti a užít si zábavu?

Příprava pohoštění pro návštěvu (ať už dospělou či dětskou) s našimi nejmenšími, může i odolným jedincům přidat pár vrásek navíc. Důležité je, hodit starosti za hlavu a přípravu jídla si především společně užít. Jak zapojit do přípravy děti, které dovedou z práce v kuchyni udělat opravdovou radost? Tipy a recepty přináší Jakvkuchyni.cz!

Jak zapojit do přípravy pohoštění děti a užít si zábavu?
Článek Jak zapojit do přípravy pohoštění děti a užít si zábavu? na Jakvkuchyni.cz o přípravě báječného pohoštění s dětmi. (Zdroj: Shutterstock.com).

Na co při přípravě občerstvení s dětmi myslet?

Ještě než se s dětmi pustíme do samotné přípravy pohoštění, je potřeba se zamyslet nad tím, co vlastně budeme připravovat a pro koho. Měli bychom znát odpovědi na následující otázky:

  • Kdo má přijít na návštěvu – chystáme občerstvení pro dospělé, nebo i pro děti?
  • Pro kolik lidí pohoštění chystáme? 
  • Jedná se o obyčejnou návštěvu, nebo třeba o dětskou narozeninovou oslavu?
  • Mají návštěvníci nějaké potravinové alergie, nebo jiná omezení?
  • Kolik času chceme a můžeme přípravě věnovat? 
  • Nezapomeňme, že pokud budeme občerstvení připravovat s dětmi, potrvá samotná příprava i úklid podstatně déle.
  • Budeme připravovat pouze jednoduché „zobání“, nebo chceme třeba i něco upéct?

Až budeme znát odpovědi na všechny otázky, měli bychom si vybrat vhodný recept a zjistit, zda máme všechny potřebné ingredience. A pak se do toho může pustit, nezapomeňte se obrnět notnou dávkou trpělivosti.Jak s dětmi připravit občerstvení pro rychlou návštěvu?

Mají se stavit rodiče, nebo sourozenci na rychlou návštěvu? Čekáme kamarádku na menší návštěvu? V takovém případě je příprava pohoštění poměrně snadná, současně při ní můžeme s dětmi popustit uzdu fantazii a společně se kreativně vyřádit.

Ideální pohoštění pro návštěvu ke kávě je samozřejmě klasická bábovka – což je mimochodem i jeden z prvních receptů, který se většina dětí naučí.
A ideálně si předtím nezapomeňte přečíst, proč je skvělé přizvat děti k pečení.

Pokud chceme návštěvu pohostit i slaným zobáním, tak nazapomeňme na chlebíčky i na obložené talíře a pusťme se s dětmi do jednohubek z rohlíků!
Děti vám rády pomohou zapichovat do jednohubek párátka a ty větší vám pomohou i se zdobením.

Tipy od Jakvkuchyni.cz na pomazánku:

Ať na párty nechybí ani ovoce a zelenina!

Zeleninu s ovocem můžeme buď klasicky nakrájet na talíř, čímž během okamžiku vykouzlíme lákavou a barevnou dobrůtku, větší zábava je však udělat ovocné a zeleninové špízy. Můžeme si být jistí, že s tímhle nám s radostí pomohou i ti nejmenší!

My bychom se měli postarat o nakrájení vhodné zeleniny a ovoce (paprika, okurka, jablko, meloun) a obstarání dostatečného množství špejlí. O samotnou tvorbu pestrobarevných špízů už se postarají samy děti. 

Příprava občerstvení na dětskou oslavu

Příprava občerstvení na dětskou oslavu

Pokud chystáme dětskou párty, čeká nás spousta radostí! Samotná příprava sice stojí spoustu času, přemýšlení a často i peněz, ale za tu radost v dětských očích to rozhodně stojí!

Určitě budou děti nadšené, když upečete:

Na co při přípravě dětské narozeninové oslavy nezapomenout?

Kromě dárečků a balónků je potřeba myslet také na to, že zvlášť malé děti mají trošku jiné potřeby. Nezapomeňme tak jídlo servírovat na menší stolek, kam i ty nejmenší dětičky pohodlně dosáhnou.
Děti ocení především pohoštění bohaté na barvy. Nemusí jít hned o barevné lupínky nebo bonbony. Stejného efektu radosti dosáhneme i pestrobarevným, kreativně připraveným ovocem a zeleninou.

Na dětskou oslavu se hodí také už zmíněné ovocné a zeleninové „špízy,“ které ocení i rodiče malých oslavenců a návštěvníků. Vyzkoušet můžeme i:

Pokud se nechceme zabývat moc velkým úklidem, jídlo na oslavu by nemělo být příliš„patlavé,“ jinak nám způsobí bolehlav ve chvíli, kdy se budeme snažit jeho zbytky odstranit z koberce.
Skvělého efektu dosáhneme také použitím ubrousků s dětskými motivy.

Po návštěvě nás nemine pořádný úklid. Kromě přípravy jídla je ideální zapojit právě děti do pomoci s úklidem a naučit je (a možná i trochu sebe) něco o třídění odpadu. Pokud nevíme, kam vyhodit který odpad, skvěle nám pomůže abecední online průvodce Kam patří!
Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Vaření s dětmi". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*