Kvašené houby

Kvašené houby

Kvašení je netradiční způsob konzervace hub. Díky fermentaci jsou houby lépe stravitelné, chutnější a navíc jsou zdrojem bakterií mléčného kvašení, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Pokud najdeme dostatek hub a máme chuť experimentovat, není nic snazšího, než vyzkoušet recept na  Jakvkuchyni.cz.
Studená křenová omáčka

Studená křenová omáčka

Když se řekne křenová omáčka, většina z nás si asi představí nasládlou chuť klasické křenové omáčky podávané k masu s knedlíkem. Pokud seženeme pěkný a pálivý kousek křenu, můžeme kouzlit - co takhle vyzkoušet něco nového? Třeba studenou omáčku podle našeho receptu. Tato omáčka má široké využití - hodí se totiž do teplé i studené kuchyně a chuťově se skvěle doplňuje s červenou řepou, bramborami, grilovanou zeleninou, ale i s rybami.
Zavařené okurky

Domácí kvašáky

Pro kvašáky si můžeme zaběhnout do obchodu, nebo si udělat domácí. Není na tom nic těžkého a ten pocit, když jíme vlastní kvašáky a navíc víme, co jsme do nich dali za ingredience, je k nezaplacení.
Sterilovaná červená řepa

Sterilovaná červená řepa

Domácí sterilovaná řepa může být pikantní, jemná nebo sladká podle vaší chuti. Tato nenápadná rostlina je elixírem zdraví a krásy. Kombinovat ji můžete se zelím, křenem nebo cuketou.
Jablečný křen se smetanou

Jablečný křen se smetanou

Delikatesa, která má svůj původ nejspíš v Polabí, svou pikantní chutí skvěle doprovodí uzené, ale i vařené nebo pečené vepřové maso.
Klasická kvašená zelenina (pickles)

Klasická kvašená zelenina (pickles)

Dejte si ji ke každému jídlu, je to elixír zdraví a krásy! Fermentovaná zelenina je ještě bohatší na vitamín C, než její syrová předchůdkyně. Kvašení probíhá díky blahodárným bakteriím, které pomáhají se správným zažíváním a podporují imunitu.
Červená řepa s křenem

Červená řepa s křenem

Domácí sterilovaná řepa může být pikantní, jemná nebo sladká podle vaší chuti. Tato nenápadná rostlina je elixírem zdraví a krásy. Kombinovat ji můžete například s křenem.