Přichystejte kuchyni na vánoční vaření

Většinu Štědrého dne strávíte v kuchyni a budete potřebovat každou minutu času a každé volné místo na pracovní lince. Proto si kuchyň ukliďte už předem, abyste mohli pracovat efektivně – a mít více času na zábavu s ostatními.

vanocni-uklid-velkyobrUvolněte si místo

Také se během vaření vždycky divíte, jak jste během pár minut dokázali proměnit kuchyň v bojiště zaplněné špinavými hrnci, slupkami od brambor a spoustou dalších věcí? Neměňte svůj pracovní styl, ale naopak si udělejte místo na všechen kreativní nepořádek, který potřebujete k vaření. Bez milosti schovejte vše, co nebudete na Štědrý den potřebovat. Mixér, kuchařky, chlebník …, vše z linky ukliďte do poliček.

Lednice připravená na uskladnění nákupů

Až přinesete domů kapra nebo maso na řízky, hned je uložte do lednice. Tam také patří připravený bramborový salát, kvůli vajíčkům a majonéze, které se snadno kazí.

Slavnostní servis

Pokud máte speciální slavnostní sadu talířů, ubrousky a další dekorace, vše připravte a pro jistotu dejte talíře do myčky. Raději ještě spočítejte, zda budete mít talířů a sklenic dostatek, pokud plánujete večeři pro celou rodinu.

Pryč s odpadky a sběrem

Po vánočních svátcích se zaplní popelnice a kontejnery na tříděný sběr k prasknutí. Spojte příjemné s užitečným a při cestě na nákupy nebo procházku se stavte u kontejnerů. Každý kus tříděného odpadu, který hodíte do kontejneru, je vaším dárkem přírodě a vlastní budoucnosti!

Plastové lahve před vyhozením do kontejneru sešlapte, šetříte tak místo v kontejneru a chráníte přírodu ještě více! Potřebujete vysvětlit dětem, proč třídíte? Inspirujte se našimi radami.

 

Bojový plán

Máte obavu, abyste všechno v pořádku stihli? Začněte plánovat od konce. V pět hodin chcete zasednout ke štědrovečerní tabuli, proto nejpozději v půl páté začněte smažit kapra, proto ve čtyři musíte dokončit salát a prostírání slavnostního stolu. V devět dopoledne tedy začněte škrábat brambory a všechno krásně stihnete!

Přidejte si ke svému plánu půl hodiny až hodinu - pro jistotu.

Co můžeš udělat dnes…

Bramborový salát chutná vždy lépe až druhý den, všimli jste si? Proč jej tedy v klidu nepřipravit už 23. a nechat v ledničce nebo za oknem rozležet? Budete mít o jednu starost méně. Stejně tak si můžete připravit všechny potřeby na vánoční zvyky, od lodiček až po lití olova.

Zapojte všechny

Děti se nemohou dočkat dárků a viděly už všechny televizní pohádky? Poproste je o pomoc, budou se cítit důležitě, že jsou součástí takového důležitého vaření… Je to také krásná příležitost k tomu si s nimi promluvit o Vánocích a životě vůbec.

A co vy, už se těšíte na Štědrý večer? Napište nám na Facebook své triky, jak si vaření zjednodušujete.

 

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Velký vánoční seriál". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*