Novoroční přání vytvořte s dětmi

Vánoce se blíží a s nimi i posílání vánočních a novoročních přání. Co si místo výběru z prodávané nabídky udělat své originální? Není to vůbec složité, takže je to ideální činnost pro děti.

pf4

Co potřebujeme? Barevný papír, balicí papír, staré časopisy pro děti, odkud můžeme vystřihnout vánoční motivy, nůžky, lepidlo, obálku. Můžete použít starý balicí papír, stačí kousky, které vám zbyly z loňských Vánoc.

PF1Vezměte barevný papír a přeložte ho. Nakreslete na něj vánoční stromek (pouze na polovinu, druhá nám vznikne automaticky po vystřihnutí).

Tupým nožem (jídelní) rýhujeme rovně vnější část stromku, kterou budeme ohýbat.

Podle nakreslené linky vystřihneme a máme hotový stromek. Celý barevný papír ozdobně ostřihněte a nalepte na větší čtvrtku.

Z balicího papíru si vystřihněte různé vánoční motivy. Ty pak nalepte dle libosti. Jsou vaše děti výtvarně nadané?pf5 Nechte je nakreslit zimní motivy, zvířátka, cukroví, stromeček nebo vločky. Budou nadšené, že se jejich výtvory budou posílat poštou. Navíc je tak budete učit soustředění a jemné motorice. A přestože jejich kresby jsou neumělé a sněhulák vypadá občas jako žirafa, vaše pochvala pro ně bude tou nejsladší odměnou. Nezapomeňte tato vlastoručně vytvořená přáníčka poslat prarodičům společně s fotkou vašich dětí.

Hotové PF můžete doplnit vlastnoručně psaným přáním. Nechte podepsat i děti. A můžete přání dát do obálky a jít společně hodit do schránky. Přejeme vám krásné adventní tvoření!

pf3pf7

 

 

 

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Vánoční speciál plný rad a tipů". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*