Vánoční tvoření – vyrábíme jmenovku, dárkovou tašku a krabičku

Chcete své dárky zabalit originálně a navíc ekologicky? Máme pro vás návod, jak vyrobit dárkovou tašku, krabičku a jmenovku z materiálu, který už máte doma.

taska6-def

Dárková taška

taska1-velkyMožná také stojíte před problémem, jak zabalit dárek, který nemá zrovna pravidelné tvary. Nebojte, nemusíte běžet do obchodu pro dárkovou tašku, stačí si ji jednoduše a rychle vyrobit.

Potřebujeme jakýkoliv starý balící papír nebo noviny, nůžky a lepidlo. Nejprve si ustřihneme dlouhý obdélník starého balicího papíru. Délku zvolíme podle toho, jak chceme mít velkou tašku. Balicí papír přeložíme na půl. Poté u přehnuté strany opět přeložíme papír o cca tři centimetry. Papír rozložíme a uvidíme, jak se nám uprostřed objevily tři ohyby.

   taska2Naneseme lepidlo na kraj delší strany papíru. Toto uděláme na obou stranách. Poté si vyrobíme ucha na tašku. Ustříhneme si dlouhý pruh papíru a z každé strany ho přehneme do pravého úhlu.

Pokud chceme mít uši pevnější a stejně barevné, slepíme nejprve dva proužky dohromady a až pak přehýbáme.

Jako další si na tašku vyrobíme mašli. Ustřihneme si čtyři pruhy papíru. Naneseme lepidlo doprostřed pruhu a přehneme jeho konce směrem dovnitř. To samé provedeme u ostatních třech pruhů. S jednotlivými „osmičkami“ si pomocí lepidla vytvoříme květ. Ucha a květ si nalepíme na tašku.

Nyní máme krásnou ručně vyrobenou tašku hotovou. Pokud vám zbydou kousky balicího papíru, tak je schovejte, můžou se vám hodit při výrobě papírové krabičky nebo jmenovky.

jmenovka-velkyobr

Jmenovka

Pochopitelně, že nejjednodušší je jmenovky koupit, ale není lepší vytvořit něco originálního? Výroba jmenovky je nejen rychlá, ale pokud použijete balicí papír z loňských vánoc a lepenku, tak i laciná. Navíc takovou jmenovku uděláte radost nejen obdarovanému, ale i životnímu prostředí.

 jmenovka3-defPotřebujete jakýkoliv papír/noviny, provázek, karton, nůžky, lepidlo a děrovačku.  Z kartonu a barevného papíru si vystřihneme libovolný tvar jmenovky. Barevný papír si nalepíme na ustřižený karton. V horní části jmenovky si děrovačkou uděláme dírku, přes kterou provlékneme provázek. Jmenovku si můžeme jakkoliv ozdobit.

Nemusíme nutně kupovat barevné papíry, na jmenovky nám stačí malé části, takže se na ně hodí skvěle i starý balicí papír. Navíc díky tomu budou jmenovky originální.

krabicka2-velkyobr

Papírová krabička

krabicka-velkyobrKus lepenky najde doma snad každý z nás, a různé barevné papíry, nebo papír z loňských vánoc také. Potřebujete karton z krabice, starý balicí papír, mašli na ozdobení, nůžky, lepidlo a lepící pásku.

Jako první si z kartonové krabice vystřihneme plášť krabičky bez horní části, který bude dnem krabičky. Protilehlé strany musí mít stejnou délku, a výška musí být u všech stejná. Tímto způsobem si vyrobíme i víko, které bude o dva milimetry větší (kvůli zavření krabičky). Po složení dna i víka ozdobíme hotovou krabičku starým vánočním papírem, dozdobit můžeme mašlemi či třpytkami.

krabicka1-velkyNa polepení nám stačí menší části papíru, takže se na ně hodí skvěle starý balicí papír. Můžeme nakombinovat i víc různých papírů najednou. Fantazii a kreativitě se meze nekladou!

 

 

 

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Vánoční speciál plný rad a tipů". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*