Tvoříme s dětmi: Krásné narcisy z vajíčkových plat

Děti milují chvíle, kdy s rodiči společně pracují a tvoří. Při takové práci je navíc příležitost si popovídat – třeba o recyklaci! Inspirujte se naším návodem, jak vytvořit z vajíčkových plat krásné narcisy.

kvetina

Většina papíru patří do modrého kontejneru. To je samozřejmá věc, ale v kurzu pro pokročilé třídiče bychom se dozvěděli, že jsou i výjimky. Například pokud je papír znečištěný, nebo už pro recyklaci nepoužitelný. Na rozdíl od skla, které je možné recyklovat téměř do nekonečna, zvládne papír těchto recyklačních koleček přibližně sedm. Je to díky celulózovým vláknům, které se díky každé recyklaci zkracují.  V posledním stádiu recyklovaného papíru se z něj vyrábí například plata od vajíček, které se díky tomu už do modrého kontejneru házet nemusejí. A co pak s nimi? Dejte je dětem!

Mohou vyrobit například sezónní dekorace. Náš tip na narcisy je jednoduchý.

Budete potřebovat použitá plata, špejle, lepidlo nebo tavnou pistoli a klidně i nějaké barvy.

IMG_6546

Z rovných částí vystřihněte jednoduše zadní část květiny a z tvarovaných částí plata libovolné tvary, nejlépe vcelku, i se dnem.

IMG_6553 (2)

Pokud chcete veselejší kytičky, vrhněte se na barvení. Jen pozor na dětskou kreativitu a schopnost nabarvit i vše kolem. Ideální bude tedy použít barvy omyvatelné vodou a květinky nezalévat.

IMG_6555

Poté už jednotlivé díly slepte dohromady a připevněte na  stonek. Je to hotovo! Tato květina vydrží i největší sucha a bude vám připomínat krásné chvíle strávené s dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*