Vyrobte si krásné vánoční ozdoby

Potřebujete ve vánočním shonu zabavit děti? Není nic jednoduššího než jim dát za úkol vyrobit vánoční výzdoby. Přinášíme vám fotonávod na efektní hvězdy. Určitě si ale vzpomenete, jak jste vyráběli řetězy z barevných papírů, stříhali vločky nebo sněhuláky… Přejeme vám krásnou zábavu s dětmi!

ozdoby-6

Stačí chvíle a budete mít krásné ozdoby nejen na stromeček. Navíc vás to nebude v podstatě nic stát, protože můžete použít balicí papír z loňských vánočních svátků. Zároveň tedy uděláte něco i pro životní prostředí. Připravte si balicí papír s vánočními motivy, nůžky a lepidlo. Pokud vánoční balicí papír nemáte, nechte děti nakreslit jednoduché vánoční motivy na papír, nebo použijte třeba stříbrný nebo zlatý ubrousek.

Nakreslete si na balicí papír čtverec. Úhlopříčka se rovná výšce ozdoby, Podle toho zvolte velikost.

ozdoby-2

Na úhlopříčně přeložený papír nakreslete a nastřihněte podélně pruhy. Pozor, abyste nechali dostatečnou mezeru, ideálně stejně širokou jako nastřihnuté pruhy.

ozdoby-3Volné rohy malého vnitřního čtverce slepte k sobě, stejně pokračujte i u dalších rohů, ale na přeskáčku. Udělejte malý otvor pro zavěšení, nebo propíchněte rovnou kovovým háčkem.

ozdoby-5

Jaké vánoční ozdoby máte nejraději? Napište nám na Facebook!

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Vánoční speciál plný rad a tipů". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*