Jak si vytvořit originální dárkovou tašku

Dali jste si práci s vlastnoručně vyrobeným dárkem? Darujte jej v tašce, která bude stejně osobitá jako dárek sám. Můžete využít starý kalendář, velkou fotografii nebo třeba noviny.

7fotopostup-krok-7-final-darek

Zde si můžete stáhnout přehledný fotopostup. Můžete si jej vytisknout a vařit podle něj, uložit v počítači nebo poslat jako PDF třeba kamarádce.
1Hlavní je krásná fotografie, která zaujme na první pohled. Nezapomeňte, že taška bude dvakrát menší než fotografie, vyberte tedy co největší. Připravte si také nůžky, lepidlo, děrovačku a ladící stužky na držadla.
1fotopostup-krok-1-pomucky
2Nepotřebujete žádné složité rýsování ani měření. Stačí slepit fotografii k sobě tak, aby vytvořila tělo tašky. Spoj můžete zajistit izolepou nebo sešít prošívačkou.
2fotopostup-krok-2-lepeni
3Aby si taška udržela tvar, vytvořte z ní hranol. Nejdříve ji jemně přeložte tak, aby vznikl obdélník. Jednu z otevřených stran založte (první obrázek), z ní vznikne vrch tašky. Dno tašky vytvoříte z opačné strany (druhý obrázek). Strany vymodelujete tak, že nadvakrát přehnete list, aby vytvořit obdélník po straně (třetí obrázek).
3fotopostup-krok-3-skladani
4Otvor tašky upravte tak, že fotografii zahnete dovnitř a přilepíte.
4fotopostup-krok-4-posladano
5Dno je náročnější. Složte tašku naplocho a obě strany rozložte (první obrázek). Tašku pak sestavte, abyste viděli, jak velké dno budete potřebovat. Poznačte si tužkou, kde budou rohy, spojte je do obdélníků a pak podle nich přehněte fotografii. Předpřipravené dno pak přeložíte nazpět a slepíte. Dno tašky můžete vyztužit, stačí k tomu kus lepenky nebo pevného papíru. Položte na něj tašku, obkreslete a vystřihnete.
5fotopostup-krok-5-lepeni-poskladano
6Už zbývá jen vytvořit držadlo. Děrovačkou vytvoříte čtyři dírky a jimi protáhnete stužku, která bude sloužit jako držadlo. 6fotopostup-krok-6-zatezkani
7Hotovo! Krásná dárková taška bez složitého rýsování a s vaším oblíbeným obrázkem. 7fotopostup-krok-7-final-darek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*