Vánoční trendy v dekoracích

Každý rok přináší nové trendy v oblékání i dekoru. Vánoční výzdoba se také mění, letošní trendy si žádají netradiční materiály, metalické barvy a hravé motivy. Pojďte s námi na procházku aktuálními trendy ve vánočních dekoracích!

vanocni-dekorace-velkyobr

Následující tipy mohou být pro vás inspirací, nebo se jen můžete pokochat krásnými dekoracemi. Do trendů letošních svátků nás zasvětila Magdalena Březinová, Dragonfly design, www.dragonfly-design.cz.

1Příroda v novém pojetí

Přírodní materiály jako dřevo, šišky a plody a barvy zimní přírody, bílá, okrováh, hnědá, khaki vévodí tomuto trendu. Ladění tón v tónu doprovázejí metalické barvy, které dodají slavnostní atmosféru. Přírodní trendy také přinášejí barvy lesa, jakými jsou hnědá, zelená, barva mechu nebo kůry, šedá a okrová, a barvy zimního koření. Novinkou je kombinace s tyrkysovou. Jako doplněk můžete použít sošky zvířat, například jelenů nebo sov.

2Klasické barvy

vánoční dekorace červenáTradiční barvy Vánoc, to jsou červená, zelená,  v kombinaci se šedou a bílou. Stálicí jsou přírodní materiály, plody a jablíčka, chvojí a jmelí. Krásná je také čistě bílá v kombinaci se šedou a stříbrnou. Vše je možné je kombinovat s látkovými květy. Krásné jsou dřevěné podnosy s naaranžovanými živými rostlinami. Krémové a červené svíčky krásně vyniknou právě v kombinaci se zelenými rostlinami, které zvýrazní jejich minimalistickou krásu.

3Netradiční materiály

 Co nejlépe symbolizuje zimu a přivolá dojem tepla a pohody? Látky jako filc, flauš nebo plyš. Zajímavé jsou i dekorace z recyklovaných materiálů a oděvů, například límců, pletenin, šál nebo svetrů.

4Netradiční kombinace a metalické barvy

vanocni-dekorace-netradicniNetradiční kombinace barev jsou laděné na míru interiéru. Hvězdy a třpyt jsou vyjádřeny barvami kovů, ať již lesklých či matných. V jedné dekoraci můžeme použít různé metalické barvy, jako jsou zlatá, stříbrná, šampaňská. Zajímavá je i kombinace přírodnin a sušených plodů v metalických odstínech. Nebojte se použít třeba lak na auta nebo speciální barvu – a z obyčejných šišek vytvoříte zázračné zlaté plody.

6Vtipná a dětská výzdoba

 Netradiční aranže využívají pastelových barev, sošek nebo plyšových zvířátek.

Další fotografie naleznete na našem Facebooku v této fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Vánoční speciál plný rad a tipů". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*