Medailonek autora: Blogerka Alena Přichystalová

Co si pamatuji, pekly se u nás buchty a koláče. Hlavně o víkendech a někdy i během týdne. Spoustu věcí jsem při pečení odkoukala od mamky a spoustu věcí jsem se naučila sama formou pokus – omyl. Sladké dezerty jsem schopná připravovat i několikrát do týdne, v pečené i nepečené formě. Také moc ráda fotím. Nejsem žádný velký znalec fotografie a rozhodně nechci lézt do zelí profesionálním fotografům, ale baví mě to. I proto jsem si založila blog, kde jsem se chtěla podělit o recepty s přáteli a zároveň mít prostor, kam ukládat fotky.Medailonek autora_Alena přichystalová

Jakou roli hraje ve Vašem životě jídlo?

Poměrně důležitou. Je to pro mě především čas, kdy se setkáváme s rodinou a s přáteli. Ale spíš než u vaření trávím čas u pečení. Jsem schopná péct koláče nebo různé sušenky i několikrát do týdne. Na druhou stranu se snažím ozdravovat naše stravovací návyky, a rodina je tak vystavena mým různým pokusům.

Jaká je Vaše oblíbená kuchyně, příp. konkrétní jídla?

Mám ráda francouzskou kuchyni a líbí se mi vášeň, s jakou Francouzi k jídlu přistupují. A samozřejmě francouzská cukrařina je pro mě top. Jakmile se ocitnu ve francouzském pekařství nebo v cukrárně, jsem v sedmém nebi.

Máte pro nás tip na recept či jídlo?

Doma máme několik oblíbených receptů, které pravidelně připravujeme. Milujeme perník s čokoládou, mřížkový koláč a jablečný štrúdl. Ale nejlepší jsou koláče podle receptu mé babičky. Ale nikdy se mi je zatím nepodařilo upéct přesně takové, jaké je měla ona. Místo másla dávala domácí sádlo, a to jak do těsta, tak na posypku, a sádlem je pak i potírala, aby měly pěknou zlatavou barvu.

Při vaření vzniká spousta odpadu, jakou roli u Vás doma hraje třídění odpadu?

Odpad se doma snažíme třídit. Určitě nejsme stoprocentní a máme ještě co vylepšovat, ale myslím, že jsem v třídění zodpovědnější než dřív.

Kdy u Vás začalo třídění, co bylo impulsem?

Odpad třídíme už několik let. Co bylo prvotním impulzem, to si úplně nedokážu vzpomenout, jedním z důvodů byla zřejmě i instalace nádob na třídění v naší vesnici.

Jaký odpad se u Vás třídí a proč?

Třídíme standardně sklo, plasty, papír a nápojové odpady. V hospodářské budově máme nádoby, do kterých odpad odkládáme. Jednou za čas nám ve vesnici přistaví také nádoby na bioodpad, ten však používáme také do kompostu anebo zbytky jídel skončí u našich zvířat.

Co vás nabije pozitivní energií?

Pozitivní energií se dobíjím hlavně při sportu. Každé ráno se snažím věnovat alespoň půlhodinku józe a meditaci. Při běhání si pak dokonale vyčistím hlavu od každodenních starostí. Jsou to chvilky, které mám jen a jen pro sebe.

moncafeblog.blogspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*