Medailonek autora: Blogerka Romana Böhmová

Už odmala patřilo vaření k mým největším radostem a tato láska se u mne neustále prohlubuje. Ve volném čase ráda objevuji nové chutě tak, že
navštěvuji zajímavé restaurace a food festivaly. A abych se o nabyté zkušenosti mohla podělit s ostatními, založila jsem blog Na skok v kuchyni. Mým velkým koníčkem je ale i práce a cestování. Díky výletům do exotických zemí poznávám nové kuchyně, se kterými mohu následně seznámit své
fanoušky.

Medailonek autora: Blogerka Romana Böhmová

Jakou roli hraje ve Vašem životě jídlo?

Jídlo pro mě znamená všechno, na jednu stranu mi poskytuje totální relaxaci, na druhou stranu mě nabíjí energií a působí na mě jako hnací stroj. Nejraději ochutnávám najednou více jídel menších porcí, jsem spíše takový degustátor. Ráda zkouším nové věci a stejně to mám i v životě.

Jaká je Vaše oblíbená kuchyně, příp. konkrétní jídlo?

Rozhodně jsem milovnicí asijské kuchyně, z jídel si nejvíce pochutnám na Bun Bo Nam Bo, Pho Bo a Green Curry. Blízká je mi ale také česká, italská či francouzská kuchyně. Sice nemají moc společného, ale každá má kouzlo ve své tradici.

Máte pro nás tip na recept či jídlo?

Jako první mi před očima vyvstal můj oblíbený recept na medové řezy. Tento lahodný dezert si zamiloval snad každý, komu jsem ho nabídla. Samotný recept pro mě není jen dalším do mé sbírky, ale také srdcovou záležitostí, protože ho mám od své starší sestry.

www.naskokvkuchyni.cz/medove-rezy/

Při vaření vzniká spousta odpadu, jakou roli u Vás doma hraje jeho třídění?

S manželem třídíme plasty, sklo a papír. Dále se snažím v kuchyni šetřit a využívat co nejvíce z potravin, které používám. Například když loupu mrkev a jinou zeleninu, dávám si tyto zbytky do mrazáku a pak z toho dělám zeleninový vývar.

Kdy u Vás začalo třídění, co bylo impulsem?

Třídím už více jak deset let, prvním impulsem bylo to, že se nám věčně nevešel odpad do popelnice. A když člověk vše správně roztřídí, má odpadu minimum. Postupem času se třídění stalo součástí našeho života a teď to děláme automaticky.

Jaký odpad třídíte a proč?

Jak už jsem zmínila, jako většina lidí třídíme plasty, sklo a papír, protože se snažíme šetřit životní prostředí a zároveň místo v popelnici. Navíc je to v dnešní době už daleko jednodušší, protože kontejnery na tříděný odpad jsou na každém rohu a informace s tím spojené jsou o mnoho dostupnější.

Co Vás nabije pozitivní energií?

Když se necítím ve své kůži, náladu mi vždy zvedne dobré jídlo, dobrá káva, dobré víno, rodina, kamarádi, úsměv na tváři mých nejbližších a samozřejmě pracovní úspěchy.

www.naskokvkuchyni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*