Boží milosti

Boží milosti

Jednoduché, levné a tuze dobré cukroví je tradičně spojované s masopustním veselím.
Bratislavské rožky

Bratislavské rožky

Recept na bratislavské rožky je velmi starý, poprvé se objevil už v 18. století. I v dnešní době jsou bratislavské rožky velmi oblíbené a při jejich pečení je třeba splnit určitá kritéria. Rožky se mohou plnit pouze ořechovou nebo makovou náplní, která musí tvořit minimálně 40 % z hmotnosti výrobku, v těstě musí být vysoký podíl másla (minimálně 30%) a nejdůležitější je lesklá popraskaná glazura, díky které jsou rožky právě typické. Makové rožky by měly být tvarované do podkovy a ořechové do písmene C, podle tvaru se totiž poznala jejich náplň. Bratislavský rožok se musí vyrábět ručně a bez použití chemických přípravků.
Divoká kachna s tymiánem

Divoká kachna s tymiánem na zelenině

Zvěřina si žádá několik hodin, dnů a v případě po domácku ulovené zvěře až týdnů příprav. Přesto stojí za to věnovat tomuto druhu masa svůj čas. Odmění se nám výjimečnou kvalitou a chutí.
Džem z arónie

Džem z arónie

Arónie je královna antioxidantů, která navíc zkrášlí i vaši zahradu. Její plody jsou plné vitamínů a minerálních látek, připisuje se jim velká léčivá síla a schopnost zpomalení stárnutí. Samotná arónie má trpkou chuť, my si ji připravíme ve formě džemu na lahodnou snídani nebo rychlou svačinku.
Feferonky v pivním těstíčku

Feferonky v pivním těstíčku

Chystáte se na posezení s kamarády a přemýšlíte, co byste měli připravit na zakousnutí k pivu nebo k vínu? Mají vaši přátelé rádi něco pikantního? Pokud ano, připravte jim pálivé papričky smažené v pivním těstíčku. A samozřejmě k jejich zapití podávejte dobře vychlazené pivo.
Francouzská cibulačka

Francouzská cibulačka

Obyčejná cibule se promění v nebeskou krmi. Francouzský recept je nenáročný na suroviny, práci i čas. Odmění se vám ale božskou chutí, dá vám energii a radost do života. Víte, že ve Francii se říká, „kam chodí cibule, nechodí lékař“?
Francouzská klasika – Hovězí po burgundsku

Francouzská klasika – Hovězí po burgundsku

Proslulý francouzský pokrm se může na první pohled zdát velmi náročný na přípravu a suroviny. Vám ale stačí jen hovězí maso, zelenina a hrnec na zapékání. Za tři hodiny se můžete těšit na měkoučké maso, které se téměř rozplývá na jazyku, a úžasnou omáčku plnou koncentrované chuti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*