Alkoholické nápoje se prodávají především ve skleněných obalech, u některých druhů piv se můžeme setkat s PET obaly nebo hliníkovými plechovkami.

Více informací o třídění a recyklaci odpadů najdete na stránkách www.jaktridit.cz.

 

Nápojové kartony

napojove_kartony

Některé druhy vín se prodávají také v nápojových kartonech. Nápojové kartony jsou vyrobeny z dlouhých celulózových vláken a zevnitř mohou být potaženy tenkou hliníkovou vrstvou. To chrání tekutinu před UV zářením a mléko tak vydrží až několik měsíců. Nápojové kartony se navíc dají recyklovat, na rozdíl třeba od obalů na vajíčka.

Zajímavost: Nápojové kartony se poprvé začaly používat v roce 1952 ve Švédsku, verze s hliníkovou stélkou je o deset let mladší.

Jak třídit? Kontejner na nápojové kartony poznáte snadno – je označený oranžovou nálepkou. Může to být kontejner na plasty, papír, speciální kontejner, někde se kartony sbírají do pytlů. Podrobnosti o sběru zjistíte na odboru životního prostředí na vašem obecním úřadě nebo v obecní vyhlášce.  

Plastové obaly

Jak třídit?

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.

Skleněné obaly

Sklo Ve skleněných obalech se například prodávají veškerá vína, šampaňské, koňaky, whisky, apod.

Jak třídit?

Skleněné obaly patří do zeleného kontejneru, pokud máte v obci kontejner na čiré a barevné sklo, tak se skleněné lahve třídí na čiré a ostatní, barevné. Při třídění není potřeba lahve rozbíjet na malé kusy, naopak, je lepší, když z lahví zůstanou větší střepy. Kovové uzávěry a etikety můžete na lahvích nechat, během zpracování se samy odstraní. Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin!

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*