Skořicové šneky: dvakrát kynuté a neuvěřitelně nadýchané

 

Tyto skořicové šneky doporučujeme začít péct ještě večer. Dvojité kynutí se vám odmění nadýchaným a úžasně bohatým těstem, které vás omámí svou chutí.
Tyto skořicové šneky doporučujeme začít péct ještě večer. Dvojité kynutí se vám odmění nadýchaným a úžasně bohatým těstem, které vás omámí svou chutí.
/wp-content/uploads/2015/12/ico_talir.jpg
Porce
1 koláčová forma, průměr 30 cm
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hrnec.jpg
Doba přípravy
30 minut
/wp-content/uploads/2015/12/ico_hodiny.jpg
Suroviny
Suroviny na kvásek
  voda 100ml
Suroviny na těsto
  vejce 2ks
  máslo 80g pokojové teploty
  sůl 1špetka
Suroviny na náplň
  skořice mletá
  máslo 100g
  kvásek 1lžíce pšeničný nebo žitný
Pokyny
 1. Lžičku kvásku rozmíchejte s vodou a přidejte mouku. Takto připravený kvas nechte při pokojové teplotě nejlépe přes noc prokvasit.
 2. Druhý den vložte kvas do mísy kuchyňského robotu, přidejte všechny ostatní suroviny na těsto a hněťte ho cca 15 minut.
 3. Hotové těsto přikryjte čistou utěrkou a nechte ho zhruba 2 hodiny kynout. Po dvou hodinách vložte těsto do uzavíratelné krabičky, schovejte ho do lednice a nechte ho opět přes noc odpočívat.
 4. Druhý den vytáhněte těsto z lednice, rozdělte ho na dvě části a každou rozválejte na placku. Takto rozválené těsto potřete rozpuštěným máslem a posypte cukrem a skořicí.
 5. Těsto srolujte, rozkrájejte ho na "špalíčky" a vyložte s nimi zapékací formu, kterou vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů C asi 30-40 minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*