Fotonávod: Uspořádejte si koření

Když otevřete poličku s kořením, sypou se na vás špatně uzavřené pytlíčky? Máte problém najít to koření, které právě potřebujete? Udělejte si ze své poličky oázu pořádku, která vás potěší pokaždé, když ji uvidíte.

DSC_0792
Připravujete ke snídani čaj a vločkovou kaši, ale přesto jste otevřeli už třikrát přihrádku s kořením, abyste se pokochali tím krásným pohledem. Takhle budou vypadat vaše rána, až si uspořádáte koření dle našeho návodu. Za patnáct minut budete i vy vlastníkem úžasné sady kořenek, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Pomůcky a příprava

  • Skleničky – můžete použít skleničky od výživy nebo speciální kořenky
  • Samolepky – ke stáhnutí zde
  • Nůžky
  • Koření

Koření, z pytle ven! Všechno koření, co máte v kuchyni, vyndejte na stůl. Zapátrejte i v ostatních šuplících, než kam běžně koření ukládáte. Máte všechno koření? Nastal čas na nemilosrdné třídění. Prošlé? Zkamenělé? Podivně vonící? Takové koření patří do koše. Našli jste duplikáty a některá koření i třeba v pěti exemplářích? Podívejte se na datum spotřeby a ta nejnovější schovejte do zásob.

1Naše etikety na kořenky si můžete stáhnout zde. Výběr je z několika variant. Vytisknout si je můžete buď doma nebo v profi tiskárně, kde vám je vytisknou na papír s lepicí vrstvou. DSC_0754
2Nastříhejte si naše krásné etikety. Mezi samolepkami jsou dělící linky, pomocí kterých se vám budou samolepky lépe stříhat. DSC_0766
3Samolepky nalepte na čisté skleničky, které později naplníte kořením. DSC_0778
4Přemístěte do poličky nebo šuplíku. Pozor, koření by mělo být v suchu a temnu, tedy ne vedle sporáku nebo přímo nad ním. Pára by jej velmi brzy zničila.

Tipy, jak na koření

  • Narazili jste na neotevřené sáčky exotického koření, které jsou dlouhé roky prošlé? Až budete příště kupovat koření, vždy se zamyslete, zda jej použijete v následujícím týdnu.
  • Zjistili jste, že vám došel pepř, kmín nebo paprika, které často používáte? Sepište si své oblíbené koření, ať máte přehled – a můžete jej koupit třeba ve slevě.
  • Našli jste koření, které je úplně v pořádku a vy vůbec netušíte, k čemu jej použít? Najděte jeden recept, kde jej využijete, třeba vám zachutná… nebo zkuste prohledat naši sbírku receptů.
  • Našli jste kurkumu, koriandr nebo kardamon? Přečtete si náš článek o tomto exotickém koření. Článek najdete zde.
  • Skleněné kořenky jsou praktické, dají se vymýt a koření se v nich nekazí – když je dobře uzavřete.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*