Rybí speciál: Kapr

Rybí speciál: Kapr

V dnešním rybím speciálu se tematicky zaměříme na nejoblíbenější českou rybu ve vánočním čase, kterou je samozřejmě kapr. První výskyt kapra byl zaznamenán v Asii, odkud se postupem času rozšířil i do Evropy, kde si v gastronomii získal své čestné místo. Připravit si z kapra můžete například tatarák, kapří hranolky nebo guláš, jedná se doslova o multifunkční rybu.
Sleď− ryba, která se neomrzí

Sleď− ryba, která se neomrzí

Sleď patří nejen mezi nejoblíbenější a nejvíce lovené skandinávské ryby, ale je také rybou s nejpočetnějším zastoupením na Zemi. Herynek, neboli sleď obecný, žije v Atlantském a Tichém oceánu. Tato malá a velmi tučná ryba se vyskytuje v početných hejnech, která mohou čítat až 4 miliardy jedinců.
Rybí speciál: Losos

Rybí speciál: Losos

Chcete se něco dozvědět o jedné z nejoblíbenějších a nejprodávanějších ryb u nás? Řeč není o nikom jiném, než o lososovi, který se u nás těší velké oblibě.. Věděli jste, že lososů je několik druhů? Čím jsou specifičtí a jak si je v kuchyni připravit poradíme v dalším dílu Rybího speciálu na Jakvkuchyni.cz!,
Rybí speciál: Candát

Rybí speciál: Candát

Tento díl seriálu Rybí speciál je věnován candátovi, který je v gastronomii velmi oblíbenou rybou pro její jemné maso a malé množství kostí. Candát patří mezi speciality maďarské a rakouské kuchyně, odkud pochází největší množství receptů na jeho přípravu. Pokud máte rádi štiku, můžete se u přípravy candáta inspirovat právě recepty na její přípravu.
Rybí speciál: Pstruh

Rybí speciál: Pstruh

Pstruh obecný - latinsky Salmo trutta, slovensky Pstruh obyčajný, anglicky Trout a německy Forelle. Pstruh je oblíbenou rybou pro různé kuchyňské úpravy. V tomto dílu seriálu Rybí speciál se dozvíte třeba to, jaké druhy pstruhů žijí u nás, kam se za nimi v ČR vypravit a různé další zajímavosti. Jakvkuchyni.cz si pro vás připravilo také dva skvělé recepty na jejich přípravu!