Rybí speciál: Candát

Rybí speciál: Candát

Tento díl seriálu Rybí speciál je věnován candátovi, který je v gastronomii velmi oblíbenou rybou pro její jemné maso a malé množství kostí. Candát patří mezi speciality maďarské a rakouské kuchyně, odkud pochází největší množství receptů na jeho přípravu. Pokud máte rádi štiku, můžete se u přípravy candáta inspirovat právě recepty na její přípravu.
Rybí speciál: Pstruh

Rybí speciál: Pstruh

Pstruh obecný - latinsky Salmo trutta, slovensky Pstruh obyčajný, anglicky Trout a německy Forelle. Pstruh je oblíbenou rybou pro různé kuchyňské úpravy. V tomto dílu seriálu Rybí speciál se dozvíte třeba to, jaké druhy pstruhů žijí u nás, kam se za nimi v ČR vypravit a různé další zajímavosti. Jakvkuchyni.cz si pro vás připravilo také dva skvělé recepty na jejich přípravu!
Seriál: Ryby

Seriál: Ryby

Češi vládnou mnoha řemeslům, schopnostem a koníčkům. Ano, řeč je o rybolovu. Zajímavé ovšem je, že ačkoliv jsme zemí proslulou rybníky a chov ryb má u nás dlouholetou tradici, ryby se na našich talířích zase tak často neobjevují! Podle dat statistického úřadu každý z nás v roce 2019 průměrně spořádal pouhých 5,6 kg ryb na osobu! Přitom rybí maso je plné nutričně významných bílkovin, lipidů, vitamínů a minerálních složek a ideálně bychom měli ročně spotřebovat 17 kg rybího masa.  Jakvkuchyni.cz přináší seriál o rybách, který představí nejznámější druhy ryb, přiblíží jejich specifické vlastnosti  a v každém dílu nás čekají i lahodné recepty. Ponořte se pod hladinu do světa sladkovodních i mořských ryb, podvodní cesta rybího speciálu začíná právě teď!