Netradiční pohoštění na Silvestra – překvapte svoje hosty

Připravujete silvestrovskou párty a nechcete podávat chlebíčky a chipsy? Inspirujte se našimi originálními recepty. Co takhle osvěžující italská bruschetta, pikantní omáčky, zeleninové hranolky a roztomilé párečky v županu?

silvestr-parky V jednoduchosti je krása

silvestr-bruschetaVsaďte na kvalitní suroviny, které krásně naaranžujete.  Sýrové prkénko je vděčným doplňkem k vínu, stejně jako olivy. Pro jejich nápadité podávání zapátrejte po starších mističkách, využít můžete i dekorativní předměty, třeba dobře umyté mušle nasbírané na dovolené. Těžké a mastné jídlo je během svátků všude. Když nakrájíte, třeba ozdobným nožem, na hranolky zeleninu, všichni si rádi poslouží. Připravte k nim několik typů omáček a salsy, vyzkoušejte třeba naši pikantní zakysanou rajčatovou salsu.

silvestr-bramboracky

Malé bramboráčky

Malé bramboráčky

Malé bramboráčky naservírujte klidně do kovového kyblíčku nebo jiné originální nádobky.

Recept - suroviny a postup

Biscotti

Biscotti

Biscotti jsou italské vánoční sušenky, ale chutnají po celý rok.

Recept - suroviny a postup

 

Párečky v županu

silvestr-pareckyMalé párečky jednoduše zabalíme do listového těsta a nasadíme jim čepičku z malého plátku. Ve vyhřáté troubě pečeme 10 minut, dokud těsto nezezlátne. Případně můžeme párky nakrájet na menší kousky a ty potom obalit v těstě. Tip: Použijte už rozválené listové těsto, které můžete potřít směsí oleje a bylinek, třeba rozmarýny nebo bazalky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*