Velikonoční kreativní party pro děti

Oslava svátků spojených s příchodem jara může být dobrým důvodem pro uspořádání netradiční kreativní party, na které se skvěle pobaví děti i dospělí. Pár vajíček pro formu samozřejmě obarvěte, ale pak už dejte volný průchod své fantazii. Přinášíme totiž pár tipů na originální velikonoční party.

Velikonoční kreativní party pro děti

Pokud se letos chystáte trávit Velikonoce doma, máme pro vás nápad, který vaše děti určitě ocení. Dovolte jim pozvat kamarády a uspořádejte pro ně nezapomenutelnou party, při níž se rozhodně nebudou nudit ani ony, ani vy.

Velikonoční razítka jsou in

Ze všech stran je slyšet, jak dnešní děti tráví příliš času u počítačů a tabletů a pomalu už zapomínají i psát a malovat. Proto je třeba využít každé vhodné chvíle, kdy je možné je od monitorů „odlákat“, a nabídnout jim místo toho jinou alternativu – nejlépe takovou, která podpoří jejich fantazii, rozvine grafomotorické schopnosti a hlavně je bude bavit.

Perfektní pomůckou, která zaujme děti každého věku, a hodí se i pro ty nejmladší, jsou razítka. Zatímco děti, kterým dáte do ruky jen pastelky nebo štětec a barvy, často dlouho sedí nad prázdným papírem a nevědí, co namalovat, razítka představují ten správný impuls. Jakmile se papír začne plnit razítky kuřátek, velikonočních vajíček, zajíčků atd., děti je začnou spontánně dokreslovat, vybarvovat a vymýšlet celé příběhy. K dostání jsou celé sady tzv. příběhových razítek, které perfektně podporují kreativitu malých tvůrců (třeba značka Aladine).
Vedle typických velikonočních motivů jsou samozřejmě na výběr i jiná témata. U holčiček patří k nejoblíbenějším motýlci, květiny a princezny, kluci rádi obtiskují stopy zvířat nebo třeba dinosaury.

Děti také moc rády stříhají. I těm nejmenším můžete svěřit zakulacené nůžky. A víte, že se už vyrábějí i speciální pro leváky? K tomu stačí připravit hromadu barevných papírů nebo zbytků tapet a několik vzorů šablon. Nejvíce se osvědčili motýli, které si pak děti můžou připevnit na šňůry kolíčky na prádlo a vyzdobit s nimi dětský pokoj, anebo natáhnout originální girlandy mezi stromy na zahradě.

Jaké bude občerstvení?

Při vyrábění dětem vyhládne. Proto jim předem připravte nějaké speciální velikonoční dobroty – třeba trojhránky z listového těsta plněné sýrem a špenátem, jednohubky s vajíčkovou pomazánkou, rajčátka s mozzarellou…
Na tradičním velikonočním stole by samozřejmě neměl chybět beránek ozdobený velkou mašlí, malé jidášky a mazanec.

Ovšem část pohoštění mohou připravit děti samy v rámci své kreativní party. Například originální sušenky nebo perníčky si samy snadno vyrobí pomocí silikonových razítek. Připravte jim předem jednoduché sušenkové (nebo perníkové) těsto a nechte je tvořit. Část upečených dobrot schovejte – budou se hodit jako výslužka.  

K pití dětem nabídněte stylové (a zdravé) velikonoční nápoje. Pokud vlastníte smoothie, nebo i obyčejný mixér, můžete dětem vyrobit výborné koktejly. Chutnat jim bude třeba kombinace, kdy jako základ použijete vanilkový jogurt, přidáte banán a čerstvé nebo mražené jahody nebo maliny, možností, jak vytvořit dobré smoothie je mnoho. Vyzkoušet můžete i kombinace se zeleninou – především s mrkví nebo salátovou okurkou. Klasická zelená smoothie se špenátem či kapustou ale přenechejte spíš dospělým, děti ocení hlavně ovocné koktejly.

Schovávačky na zahradě

Děti právem očekávají, že jim zajíček přinese nějaký dáreček. Proto jim nezapomeňte připravit hezky zabalené sáčky nebo krabičky s laskominami, a ty pak rozmístěte venku po zahradě, anebo doma v bytě. Jejich hledání se pak může stát součástí bojové hry, kdy děti dostanou plánek s úkoly, které musí splnit, aby si mohly ukrytý dárek vyzvednout.

Pro všechny děti pak mějte na závěr velikonoční party připravenou výslužku – stačí několik čokoládových vajíček doplněných ideálně vlastnoručně vyrobenými sušenkami s razítky, případně můžete přibalit malý dárek – třeba plyšového zajíčka či kuřátko.

Důkazem, že se party povedla, vám budou rozzářené dětské oči.

Velikonoční smoothie pro děti

Velikonoční smoothie pro děti

Smoothie je, díky svojí konzistenci, pro děti snadno stravitelné. Jeho základem je banán, který dodá nápoji příjemně sladkou chuť, a...

Recept - suroviny a postup

Velikonoční smoothie pro dospělé

Velikonoční smoothie pro dospělé

Na zelený čtvrtek si připravte toto zelené smoothie, které chutná daleko lépe, než vypadá. Díky chlorofylu, enzymům a vitamínům vám...

Recept - suroviny a postup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*