Lahodné a osvěžující drinky

V horkých letních dnech více než kdy jindy oceníte nápoje, které jsou lehké, skvěle chutnají a báječně osvěží. Právě nyní je čas vyzkoušet i některé netradiční, třeba ze zeleniny nebo bylinek. Přinášíme tipy pro děti i dospělé!

Led, pití, nápoj, ovoceListy, bylinky i zelenina

Odborníci nám doporučují, abychom vypili 2 až 3 litry tekutin denně (děti potřebují v horku 1,5 až 2 l denně). Část z tohoto množství pokryje polévka nebo ranní čaj, ale zbytek musíme doplnit jinými nápoji. Málokdo, obzvláště pak děti, se spokojí jen s obyčejnou vodou. Proto je vhodné si ji vylepšit různými příchutěmi.

V létě je možností spousta – můžete si připravit výluhy z listů lesního ovoce (maliní, jahodí, ostružiní a borůvčí), které stačí jen 10 minut povařit a pak nechat vychladnout. Poté tekutinu scedíte, doplníte vychlazenou minerálkou, případně trochu dosladíte třeba stevií nebo třtinovým cukrem. Obdobně se dají připravit i výluhy z bylinek (jako je máta, meduňka, bazalka nebo levandule). Skvěle chutná sirup z plodů bezinek.
V poslední době jsou velmi oblíbené také zeleninové drinky. Nejčastěji se připravují z okurek, celeru nebo zázvoru.

Osvěžení na dětské party

Nejprve jeden tip na oblíbený dětský drink. Vaše děti si pozvaly si partu kamarádů a vy teď přemýšlíte, co dobrého jim nabídnout?
Koláčky a tyčinky už jsou napečené, zbývá jen vybrat vhodný nápoj… Vsaďte na ledovou tříšť, kterou všechny děti milují!
Stačí vysypat ledové kostky z mrazáku do mikrotenového sáčku, dát na prkénko a pak jen párkrát klepnout paličkou. Ledovou tříšť následně rozdělte do pohárů a zalijte třeba dětskou nealko bowlí…

Nealko bowle pro děti

Nealko bowle pro děti

Vsaďte na ledovou tříšť, kterou všechny děti milují! Ledovou tříšť rozdělte do pohárů a zalijte dětskou nealko bowlí.

Recept - suroviny a postup

Nápoje na letní večírky

Vinné střiky

Chystáte se oslavit léto s přáteli nebo se blíží narozeninová party? Pak se hodí dodat do nápojů i kapku alkoholu. V horku jistě přijde vhod některý z vinných střiků – kvalitní víno si bude rozumět s minerálkou nebo sodou. Pro přípravu střiků se hodí hlavně lehká bílá vína. Pokud je nemáte, stačí i neperlivá dobrá voda. Nikdy by však nemělo chybět pár koleček limety či citronu.
Máte-li ale chuť na střik z červeného vína, zkuste přidat trochu citrusového sirupu – vhodný je třeba pomerančový anebo granátové jablíčko. Pak doplňte vodou či minerálkou podle chuti a pro větší efekt přidejte do každé sklenky 2 lístky čerstvé máty.

Melounové mochito

Melounové mochito

Populární mojito (čti mochito), obsahující lahodnou kombinaci bílého rumu, třtinového cukru, limetky a máty, pochází z Kuby. Mojito se...

Recept - suroviny a postup
Okurková limonáda

Okurková limonáda

Okurkovou limonádu podáváme v letních dnech jako osvěžující nápoj.

Recept - suroviny a postup

Mojito, koktejtl, pití, nápoj, párty, oslava, narozeniny (2)O originální překvapení – třeba při narozeninových oslavách – se postarají nevšední formičky na led. Opatřete si kačenky, kytary nebo třeba parník, zmrazte v nich vodu a pak je vhoďte do připravených nápojů. Úspěch zaručen!

V létě podávejte hostům místo klasické kávy její ledovou variantu anebo frappé. Můžete ji zakápnout koňakem, přidat kopeček zmrzliny a ozdobit čepicí šlehačky posypanou nastrouhanými oříšky. Dietní to sice není, ale hřešit jednou za léto se povoluje!

Pokud se vydáte na poznávací výlet do lázní, nezapomeňte si s sebou přibalit PET lahve na místní minerálku. Naším favoritem je ta poděbradská!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*