Jak si zařídit třídění odpadu v domácnosti?

Chcete třídit odpad a nevíte, do čeho máte třídit? Nebo si myslíte, že na třídění nemáte doma prostor? Nechte se inspirovat našimi jednoduchými, a pro peněženku šetrnými radami.

trideni_11 (1)
Na třídění odpadů není potřeba hodně prostoru, ani žádné drahé nádoby. Například ti, kteří mají doma malé prostory, odpad odnášejí často, aby se jim doma zbytečně nehromadil.

Na internetu lze také najít různé koše na tříděný odpad, někteří mají místo pro třídění zabudované přímo v kuchyňském šuplíku, ve kterém jsou plastové boxy na různé druhy odpadů.

Ovšem po domácku vyrobené nádoby u kutilů a kreativců stále vedou.

Jaké jsou nejčastějí tipy těch, kteří třídí odpad v malých prostorách?

  • Tašky nebo krabice pod dřezem: Populární jsou igelitky a papírové krabice, se kterými je snadná manipulace.
  • Nízké plastové boxy na kolečkách – jsou mobilní a snadno skladné
  • Domácí výroba – Zkusit si vyrobit nádoby na tříděný odpad můžete i vy, není to tak složité! Začít můžete s papírovými krabicemi, které můžete polepit či různě pokreslit druhy jednotlivými druhy odpadů, které doma třídíte. Dobré jsou i staré plastové kyblíky, které můžou vaše děti s radostí pokreslit a vyrobit tak originální sběrné koše. Vždyť i výroba košů na tříděný odpad může děti motivovat ke správnému nakládání s odpady!

Ekokom2_0 (1)Ve větších kuchyních už není problém mít koše na třídění odpadů, vybrat si můžete od ratanových, kovových, až po plastové. Někteří dávají přednost mít sběrné nádoby v garážích.

Na internetu lze také snadno sehnat různé nádoby na třídění odpadů až po praktické tašky. Některá obce a města nabízejí zdarma tašky na třídění v rámci projektů na podporu tříděného sběru v dané lokalitě, stačí se informovat o možnosti získání těchto tašek na obecním úřadu, odboru životního prostředí.

Pokud vás tématika třídění odpadů zajímá víc, doporučujeme následující články:

Nejčastější mýty kolem třídění odpadů

Jak vést děti ke třídění odpadů

Jak správně třídit plasty

Více informací ze světa třídění a recyklace odpadů naleznete na stránkách www.jaktridit.cz

2 komentáře k článku “Jak si zařídit třídění odpadu v domácnosti?”

  1. Chtěla bych sehnat barevné tašky na třídění odpadu. Kde je mohu koupit . Zjistila jsem ,že to není tak snadné. V Brně jsem o tom nenašla nic. V obchodě IKEA jsou vyprodané. Muže te poradit jak je mám sehnat ? Děkuji s pozdravem Klára Sedláková

    1. Dobrý den Kláro, doporučujeme Vám tašky najít na internetu, stačí zadat do vyhledávače „tašky na třídění odpadu“ a můžete si vybrat z mnoha prodejců a několika modelů tašek. Doufáme, že jsme Vám pomohli. Krásný den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*