Brambory si můžeme koupit v plastovém balení nebo papírovém balení, často si je také odnášíme z obchodů v menších polyetylenových sáčcích.

 

Více informací o třídění a recyklaci odpadů najdete na stránkách www.jaktridit.cz.

Plastové obaly

brambory_plastove obaly

Brambory jsou v obchodech nejčastěji k sehnání v plastových obalech.

Jak třídit?

Plastové obaly od brambor patří do plastů, tedy do nádob označených samolepkou s nápisem „plasty.“ Pokud je na sběrné nádobě na samolepce napsáno „PET“, tak sem patří pouze PET – nevhazujeme tam tedy žádné jiné plastové výrobky. Sledujte proto značení na kontejnerech nebo se zeptejte na obecním úřadu, odboru životního prostředí. Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin nebo nápoje. V tomto případě by plastové obaly od brambor neměly být znečištěné, nesmí se ani vyhazovat například s plesnivými bramborami! Do plastů patří pouze plasty.

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.    

Papírové obaly

Brambory si můžete koupit také v papírovém obalu. Některé papírové obaly mají v sobě mřížku z polyetylenu, je to z toho důvodu, aby byl obal pevný a vydržel, ovšem tento druh obalu nelze recyklovat, patří tedy do směsného odpadu.

Jak třídit?

Pokud se setkáte s čistě papírovým obalem, ten vyhoďte do papíru. Opět platí, že se obal nesmí vytřídit s tím, že tam zůstanou zbytky brambor, nejhůře plesnivých. Obal by neměl ani být jakkoliv znečištěný, ani od mastnoty, ani od plísně či hlíny. Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin!

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*