Babiččiny rady a tipy – ocet není jen kyselý

Ocet je kouzelný prostředek, kterým naše babičky řešily řadu běžných problémů v domácnosti. Ocet, ten obyčejný a dostupný produkt, je ve skutečnosti tajnou zbraní v boji proti nečistotám a neduhům domácnosti. Nejde totiž jen o kyselou tekutinu vhodnou do salátů, ale o univerzální nástroj pro udržení čisté a zdravé domácnosti. Nenechte si ujít 4 tipy, jak využít ocet v domácnosti i v péči o naše tělo v článku od Jakvkuchyni.cz!

Babiččiny rady a tipy - ocet není jen kyselý
Nenechte si ujít 4 tipy na použití multifunkčního pomocníka – ocet vyčistí domácnosti i tělo na Jakvkuchyni.cz! (Zdroj: Shutterstock.com).

Ocet udrží maso čerstvé a chutné

Potřeme-li maso octem, získáme záruku, že vydrží déle čerstvé. Ocet ale nepomůže udržet dlouhotrvající čerstvost masa – pokud při dušení masa přidáním pár lžic jablečného octa, můžeme dosáhnout toho, že se maso nebude tolik srážet a zachová si svou šťavnatost.

Ocet pomáhá snadnější přípravě vajec

Při vaření vajec natvrdo dáme do vody dvě polévkové lžíce octa, díky tomu nebudou praskat vajíčka, navíc se budou i lépe loupat. Ztracená vejce do kulajdy nejsnáze připravíme tak, dáme-li do vody kromě soli také dvě lžíce octa.

Čistota a lesk v celé domácnosti

Ocet není jen prostředkem pro čištění kuchyňského náčiní – je to univerzální pomocník pro údržbu celé domácnosti. Pomáhá rozpustit mastnotu a odstraňuje skvrny od bláta, ořechů, rzi a dokonce i od červené řepy. 

Ocet také osvěžuje barvy koberců a potahů nábytku, a dokonce vyleští sklo i drahokamy.

Octem vyčistíme i špínu z kožených výrobků – například ze sedačky nebo kabelky. 

Ocet je také mistrem v odstraňování nepříjemných pachů z nádobí, z lednice, rukou i z bot.

TIP
A jak působí ocet na vodní kámen? Stačí nalít ocet do konvice přes noc -a ráno se probudíme ke krásně čistému zařízení bez zbytků vápníkových usazenin.

Octová voda je účinným prostředkem i při odstraňování plísní, například z kachliček v koupelně.

Ocet jako lék i péče o vaše tělo

Octová voda není jen pro úklid domácnosti – má také překvapivé výhody pro péči o tělo.
Vlasy zbaví lupů a podpoří růst i lesk pouhým opláchnutím. 

Ocet pomůže i při kožních problémech – pomůže zničit bradavice a kuří oka, dokonce pomáhá i při hmyzím bodnutí, kdy opakovaně potíráme rány octem. 

Obklad z horkého octa může být účinným prostředkem nejen proti bolestem kloubů, ale dokáže odstranit i pořádného housera.

Ocet je kouzelným prostředkem pro čistotu i zdraví. Jeho univerzální využití od úklidu až po péči o tělo z něj činí nenahraditelného multifunkčního pomocníka pro každého.

Prázdné lahve z plastu patří do kontejneru na plasty. Před tříděním není nutné lahve vymývat, ani odstraňovat víčka. 
Tento článek je součástí seriálu článků nazvaného "Babiččiny rady, tipy". Přečtěte si také další díly tohoto oblíbeného seriálu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*