Zelená vzpruha za patnáct korun

Zelené smoothie pijí celebrity, ale jeho kouzelné zdravotní účinky si můžete vychutnat i vy. Stačí vám hrst špenátu, dvě jablka nebo banán, pomeranč a trochu medu.

Spinach and apple smoothie

Pět dávek ovoce a zeleniny denně do sebe můžete dostat už hned ráno – když si místo kávy dáte zelené smoothie. Připravíte jej jednoduše: do čerstvé šťávy z jablka a pomeranče rozmixujete špenát nebo jinou listovou zeleninu, s trochou sladidla a vodou nebo ledem. Ošklíbáte se nad představou pít šťávu ze špenátu? Nebojte se, přes sladké ovoce jej ani nebudete cítit! Tato zelená lahoda je doslova kouzelným elixírem. A kromě počáteční investice do mixéru nebo odšťavovače vás nebude stát příliš: suroviny vás vyjdou, podle typu ovoce, mezi dvanácti a třiceti korunami. (Třicet gramů špenátu vyjde řádově na pět korun, jablko a pomeranč stojí po pěti korunách.)

Vitamíny, minerály a vláknina

V jedné sklenici máte spoustu živin. Čím více zelených listů přidáte, tím lépe. Vybrat si můžete třeba ze žebříčku nejzdravějších potravin. Všechny ingredience jsou rozmělněné tak, aby je tělo mohlo rychle a bez námahy využít.  Díky vysokému obsahu vlákniny vám zelený elixír zlepší zažívání. Po jeho prvním vypití raději zůstaňte půl hodiny v dosahu koupelny, zejména pokud je vaše zažívání zpomalené nebo trpíte na zácpu. Pokud vámi zelené smoothie rychle proletí, je to znamení toho, že funguje!

Krásná pleť, zdravé tělo

Kůže je jedním z důležitých orgánů, které se podílí na vylučování odpadních látek.  Díky vláknině se střeva čistí a mohou lépe plnit svou funkci. Pleť se po několika dnech krásně vyčistí. Protizánětlivé a detoxikační účinky má zelené smoothie díky všem živinám, které obsahují. Zkuste jím podpořit imunitu nebo se vyléčit z nachlazení, třeba přidáním zázvoru.

Hotové za chvilku

Jsou snadné a rychlé na přípravu, můžete do nich dát cokoliv. Pokud nemáte ráno čas na zdlouhavé loupání, řezání, vážení a škrábání, připravte si všechny suroviny na týden dopředu a zamrazte. smoothie-kiwiNemusíte používat čerstvou šťávu, suroviny stačí promixovat a naředit vodou. Ráno pak jen obsah sáčku vysypete do mixéru a za minutu můžete snídat. Špenát, celer, kadeřábek, řepa,  banán, mango, jablka, pomeranč, kiwi – nakombinujte si přísady podle vaší chuti. Přidejte jogurt, kefír, mandlové mléko nebo lněné semínko… Váš zelený koktejl může být pokaždé jiný a stále super zdravý 🙂

 

 

2 komentáře k článku “Zelená vzpruha za patnáct korun”

    1. Dobrý den,
      děkujeme za podnět! Námět „smoothie pro děti“ je velmi zajímavý, článek připravíme. Jsme rádi, že nás čtete 🙂 Krásný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*