Nigella Lawson – bohyně britské kuchyně

Žena, která si podmanila britskou gastronomii, to je Nigella Lawson. Tato kuchařka populární po celém světě vyniká v rychlém vaření s delikátním výsledkem. Nigella Lawson je současně spisovatelkou, moderátorkou několika televizních pořadů a producentkou. Tato “gurmánská bohyně” napsala několik skvělých kuchařek, jež si získaly celý svět a staly se světovým bestsellerem. Jaký je příběh Nigelly Lawson? 

Letem světem  kuchařky Nigelly Lawson

Nigella Lawson pochází ze známé židovsko-britské a navíc i šlechtické rodiny. Její otec působil jako novinář a v období vlády Margaret Thatcher byl ministrem financí.
Její matka, se kterou měla mimochodem Nigella velmi komplikovaný vztah (pozn. redakce – hovořila o něm pro britské média) byla dědičkou hotelového koncernu Lyons Coffee House. Nigella má tři sourozence – bratra a dvě sestry. V roce 1993 zemřela její sestra Thomasina na rakovinu prsu. 

Nigella vystudovala středověké a moderní jazyky a svou profesní kariéru zahájila jako novinářka pro magazín The Spectator, kde svoji tvorbu zaměřovala na recenze.
Zanedlouho začala psát sloupky zaměřené na hodnocení restaurací. Po nějaké době dostala příležitost jako editorka The Sunday Time.
Zde se díky impulsu svého manžela vrhla na žurnalistiku zaměřenou na dobré jídlo a vaření. A právě tento krok odstartoval její spolupráci s dalšími různými médii jako je například The Daily Telegraph, či Vougue. 

Start televizní a knižní kuchařské kariéry

Na výsluní se dostala díky své vlastní kulinářské televizní show, která se stala vyhledávaným pořadem širokého publika, a to nejen ve Velké Británii, ale po celém světě. V současnosti má na svém „play listu“ pořadů více, ale nejznámější je Nigella Bites či Nigella Christmas Kitchen. K televizním vysíláním se pustila i do psaní populárních kuchařek. 

První knihu vydala v roce 1998 a dnes jich pod jejím jménem naleznete publikovaných více než deset.
Získala řadu prestižních ocenění jako je například British Book Award či Book Awards. 

 V České republice se vysílal její pořad Nigella vaří rychlovky, neboli Nigella Express. 

Víte, že Nigella Lawson…

  • Je vdovou a má dvě děti. Manžel John Diamond, kterého si vzala v roce 1992 v Benátkách zemřel v roce 2001.
  • Její první kniha  se stala bestsellerem. Byla to kniha How to Eat: Pleasures and Principles of Good Food v překladu Jak jíst. Po celém světě se prodalo více než 300 000 výtisků. 
  • Vaření má v krvi, nikdy se vařit neučila. Přesto se stala slavnou a vyhledávanou kuchařkou s vlastní televizní show. 
  • Její pokrmy se objevily na oficiálním menu u příležitosti návštěvy prezidenta George Bushe v Londýně. 
  • Neuvěřitelnou rychlostí ovlivňuje potravinářský trh, když například doporučila švestky, jejich prodej se zdvojnásobil. 
  • Nepočítá kalorie, neřeší diety – řeší jen chuť samotného jídla!
  • Jako dítě byla velmi introvertní a při studiu na základní škole vystřídala v průběhu devíti let několik různých škol. 
Ořechové sušenky Cantucciny od geniální Nigelly Lawson

Ořechové sušenky Cantucciny od geniální Nigelly Lawson

Žena, která si podmanila britskou gastronomii, to je Nigella Lawson. Tato kuchařka populární po celém světě vyniká v rychlém vaření s...

Recept - suroviny a postup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*