Vyčistěte si tělo, pomůže vám v tom domácí vodní kefír. Příprava je snadná

Také jste si mysleli, že příprava domácího vodního kefíru je složitá alchymie? Opak je pravdou, zvládne to každý a navíc tím podpoří své zdraví. V dnešním článku si povíme, jak na to.

Vyčištěte si tělo_pomůže vám v tom domácí kefír

U domácího kefíru hrají hlavní roli Tibi krystaly

Tibi krystaly možná znáte pod názvem japonské mořské krystaly. O jejich původu se však vedou dlouhé diskuze. Jedna z možných teorií praví, že Tibi krystaly pochází, stejně jako kefírová houba, z Kavkazu. Odtud přišly do Číny, ze které se brzy rozšířily do celého světa.

Jedná se o malá bílá zrníčka, která se velmi rychle množí. A co ke svému životu potřebují? Pouze vodu a cukr. Pokud tedy Tibi krystaly umístíme do sladké vody, spotřebují z ní cukr a na oplátku uvolní látky, které pozitivně působí na náš organizmus. To je dobrý výměnný obchod, co říkáte?

Jak Tibi krystaly působí na naše zdraví?

Nejdůležitější funkcí Tiby krystalů je jednoznačně to, že čistí organizmus od toxických látek, posilují imunitu a dodávají energii. Můžeme být ale i konkrétnější:

A tím zdaleka nekončíme. Krystaly Tibi mají i další pozitivní účinky, rozhodně se tedy vyplatí vodní kefírový nápoj někdy vyzkoušet.

Jak připravit vodní kefírový nápoj?

Vodní kefír

Vodní kefír

Než si vyhrneme rukávy a pustíme se do přípravy vodního kefírového nápoje, musíme si obstarat Tibi krystaly. V e-shopech nejsou příliš...

Recept - suroviny a postup

Co s Tiby krystaly, když chceme chvíli pauzu?

Jednoduše je propláchneme vodou v nekovovém sítku a necháme je pár hodin proschnout mezi dvěma látkovými hadry. Musí být čisté.
Následně je umístíme do uzavíratelné krabičky nebo sáčku a vložíme je do mrazáku.

Až je budeme chtít opět využít, vysypeme je do oslazené a osolené vody s kapkou citrónové šťávy, necháme je 2 až 3 dny kvasit a po slití může začít celý koloběh od začátku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*