Snídaně, které vás zahřejí a naladí na celý den

Snídaně jsou základem zdravého životního stylu. Platí to zejména v zimě, kdy je ráno ještě tma a všichni by si rádi přispali. Zdravé a lahodné snídaně by vás mohly motivovat k tomu, abyste vyskočili z postele a začali den s radostí a energií.

Snídaně, které vás zahřejí a naladí na celý den

Teplá snídaně je zejména v zimě skvělým způsobem, jak začít nový den. Například velmi výživná ovesná kaše „porridge“ je tradičním jídlem v Anglii. V překladu je to klasická ovesná kaše – tekutina plus obilnina. Pokud byste k snídani zvolili právě tuto dobrotu, doporučujeme použít k její přípravě kokosové mléko, abyste příliš nezatížili zažívací systém.

Kravské mléko, které způsobuje zahleňování organismu, není zejména v období viróz vítaným hostem na jídelníčku.
Kaše vás díky skořici krásně zahřeje, navíc ještě pomůže při boji se záněty a stimuluje krevní oběh. Jablko vám zase dodá vlákninu a potřebné vitamíny.

Ovesná kaše se skořicí a jablky

Ovesná kaše se skořicí a jablky

Start do náročného dne bude s touto snídaní příjemnější - dodá vám energii a zasytí až do oběda. Navíc je její příprava velmi...

Recept - suroviny a postup

Pokud nemáte ráno času nazbyt, můžete mít snídani hotovou doslova za pár vteřin. Stačí si připravit do zásoby tzv. granolu – domácí müsli.
Jeho základem jsou extra zdravé ovocné vločky, kokos a spousta semínek, která dodají energii i tolik potřebné minerály.

Bezlepková kokosová granola

Bezlepková kokosová granola

Pokud ráno nestíháte a potřebujete mít snídani během několika minut hotovou, udělejte si do zásoby tuto granolu. Pak jen stačí nasypat ji...

Recept - suroviny a postup

Pro vyznavače zdravého životního stylu máme recept na smoothie. Stačí pokrájet ovoce (můžete mít připravené v ledničce od večera), rozmixovat je s rostlinným nebo ořechovým mlékem a snídaně je hotová. Díky tomu, že jsou všechny ingredience rozmixované, je tělo daleko snadněji stráví a může energii věnovat důležitějším procesům. Uvidíte, že taková vitamínová bomba vám dá energii až do oběda.

Smoothie bowl s borůvkami a ananasem

Smoothie bowl s borůvkami a ananasem

Tato vitamínová bomba nastartuje vaše tělo na celý den. Smoothie bowl můžete ozdobit čímkoli, co vás napadne. Použijte ovoce, ovesné...

Recept - suroviny a postup

Bloggerka Romana

Hlavou mi poletovala myšlenka založit si vlastní blog a nabídnout tak naskokvkuchyni.czsvé recepty ostatním nadšencům a milovníkům vaření. Netrvalo dlouho a vznikl foodblog na stránkách Facebooku a brzy nato blog naskokvkuchyni.cz na webových stránkách. Tato práce mě začala natolik bavit, že jsem jídlo a vaření pojala i z jiné stránky – chtěla jsem ukázat jejich krásu a umění zvnějšku.

https://www.naskokvkuchyni.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*