Čtenářka Monika připravuje: Letní nepečený dort

Monika má nejraději rychlá a jednoduchá jídla, ale o víkendu ráda připravuje i složitější pokrmy. V průběhu pracovního týdne je v jednom kole, proto večer připravuje jednoduchá jídla, která nejsou náročná na přípravu ani na čas (např. italské těstoviny, čínu, kuskus, grilované maso či ryby).
Zatím vaří pro sebe a svého přítele, oba jsou milovníci dobrého jídla a rádi si dopřejí i různé delikatesy, třeba humra, carpaccio, krevety, slávky, steaky z vyzrálého hovězího masa, losos, tatarák, sushi a jiné dobroty.

Jídlo je pro Moniku příjemnou součástí života a ráda by se s vámi podělila o svůj oblíbený recept na nepečený dort.

letni nepeceny dort Suroviny a příprava

  • 2 balíčky dětských piškotů (příp. cukrářských piškotů)
  • 3 – 4 zakysané smetany
  • cukr moučka nebo dle chuti vanilkový cukr
  • vaše oblíbené ovoce (ideálně banán, jahody, borůvky, maliny, kiwi)

Připravíme si formu na dort. Dno poklademe dětskými (příp. cukrářskými) piškoty , aby bylo zcela pokryté. V misce si mezitím smícháme zakysané smetany s moučkovým (příp. vanilkovým) cukrem .

Zakysanou smetanou potřeme první vrstvu piškotů, kterou následně poklademe nakrájeným ovocem. Na toto ovoce navrstvíme piškoty, jež opět pokryjeme smetanovou směsí. Celý proces ještě zopakujeme (případně opakujeme do výšky formy).
Poslední vrstvu piškotů a smetany nakonec ozdobíme ovocem dle výběru.

Tip od Moniky

Vrchní vrstvu zdobím jahodami, borůvkami, malinami a kiwi. Nedoporučuji dávat na horní vrstvu banán, protože zčerná. Takto připravený dort dám do chladu, nejlépe přes noc. Nechte si chutnat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*