Romantika, hravé barvy nebo venkovský styl? Vyzdobte si domácnost za pár korun

Svou kreativitu nemusíte uplatnit pouze v kuchyni, váš oblíbený styl přeneste do ostatních pokojů. Přitom většinou stačí pár drobných úprav, voňavá kytice na stole a hned máte doma útulněji! Samozřejmě asi nemá smysl zmiňovat, že je třeba si předtím řádně uklidit. 🙂

shutterstock_233394382(1) 

Venkovský styl, hravý dětský barevný nebo francouzský přímořský? Pomocí jedlých ozdob vykouzlíte hravě pokaždé nový dekor a styl v domácnosti.

Rustikální venkovský styl

shutterstock_191050583Cokoliv vám připomene babičku a prázdniny z dětství na venkově, vystavte na odiv. Krásný starý hmoždíř můžete použít jako netradiční vázu, marmelády a zavařeniny v půvabných skleničkách převažte ozdobnými stužkami a nechte děti nakreslit etikety. Dekoraci můžete vytvořit i z různých druhů cukru, které nasypete do ozdobných krabiček, nebo koření. Venkovský styl pak završí usušené bylinky pověšené na zdi nebo naaranžované v keramické váze.

různédruhytěstovin_134969753 copy

Hravé barvy v moderním bytě

gumovíměďošivesklínce_54883915 copyPokud je vaše kuchyně laděná do bíla a neutrálních barev, vneste do ní radost a zábavu pomocí pestrobarevných dekorací! Gumové medvídky neschovávejte v přihrádce, ale vystavte ve skleněné dóze na polici. Puntíkaté hrníčky nebo pestrobarevné naběračky pověste tak, abyste na ně neustále viděli – a těšili se pohledem na jejich jasné barvy.

V obýváku můžete přidat barevné polštáře a zeleň – samozřejmě záleží, v jakých barvách máte sedačku a ostatní nábytek.

shutterstock_140940835

Dortové kuličky vypadají krásně a chutnají ještě lépe! Vytvoříte je jednoduše z těsta, které vychladíte a ozdobíte roztavenou čokoládou a barevnými kuličkami. Bohužel tato lízátka vám dlouhodobě kuchyň zdobit nebudou. Zmizí rychle v bříškách vašich dětí. Podrobný recept najdete zde.

 shutterstock_82399528

 Zelený svět snadno vykouzlí květináčky s bylinkami

Voňavé a krásné! Udělejte si prostor na parapetu nebo na lince, který vyhradíte na bylinkové květináčky, případně klíčky! Podrobný návod na pěstování výhonků najdete zde, o klíčcích jsme psali v tomto článku.

Krásně vypadají jednotlivé bylinky v malinkých lahvičkách, třeba od limonád nebo hořčice. Pokud pěstujete bylinky v plastových květináčích,  můžete je převázat recyklovaným papírem. Nebojte se jich zkombinovat více typů dohromady.

shutterstock_96398822

1-bylinky na okně 2_105881126 copy

Romantický styl

Některé z nás preferují romantický styl, kterému vévodí pastelové barvy s růžovými, jemně modrými a bílými tóny, květiny nebo jemné květinové vzory. Pro tento styl jsou typické vzory růžiček na nádobí nebo vyšívaném ubruse, krajky a modrotisk.  Určitě si pořiďte zástěru, místo papírových ubrousků látkové prostírání a vytáhněte servis po babičce. Romantický styl doplní kytice natrhaných květin v keramickém džbánku, vlastnoručně vyrobený buket oblíbených květin nebo svazek čajových růží vám nejen zkrášlí domácnost, ale také naladí na romantickou náladu.  A upečte třeba bábovku, krásně provoní celý byt.

Šálky ze starého čajového servisu můžete využít jako vázičky na své oblíbené květiny.   

shutterstock_198185216
shutterstock_209207311

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*