Alkoholické nápoje

Otázka pití alkoholických nápojů a jejich vlivů na zdraví konzumentů je značně složitá. Základní látka, která dala alkoholickým nápojům svůj název, tedy alkohol etanol, je látka jedovatá. O faktu, že se lze alkoholem (tedy alkoholickým nápojem), otrávit, určitě nikdo nepochybuje. Na druhou stranu, mírné množství alkoholu má na cévy prokazatelně příznivý efekt. To se ale týká jen střídmé konzumace a nikoliv nárazové nebo nestřídmé konzumace.

Alkoholické nápoje nakupujeme pouze z oficiální produkce. Kauza metylalkoholu je dostačujícím příkladem, jaká rizika s sebou přináší nákup alkoholických nápojů od podomních prodejců.

Při nákupu si dáváme pozor na neporušenost obalu, zejména pokud se jedná o obaly skleněné. Ty jsou náchylné na rozbití také po cestě domů.

Při skladování alkoholických nápojů je třeba si dát velký pozor na výkyvy teplot.

Alkoholické nápoje se prodávají především ve skleněných obalech, u některých druhů piv se můžeme setkat s PET obaly nebo hliníkovými plechovkami.

Více informací o třídění a recyklaci odpadů najdete na stránkách www.jaktridit.cz, pokud vás zajímá vývoj a historie obalů, navštivte výstavu „Od věku sloužím člověku,“ která je k vidění v Národním zemědělském muzeu v Praze. www.nzm.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*