Alkoholické nápoje

Otázka pití alkoholických nápojů a jejich vlivů na zdraví konzumentů je značně složitá. Základní látka, která dala alkoholickým nápojům svůj název, tedy alkohol etanol, je látka jedovatá. O faktu, že se lze alkoholem (tedy alkoholickým nápojem), otrávit, určitě nikdo nepochybuje. Na druhou stranu, mírné množství alkoholu má na cévy prokazatelně příznivý efekt. To se ale týká jen střídmé konzumace a nikoliv nárazové nebo nestřídmé konzumace.

Alkoholické nápoje nakupujeme pouze z oficiální produkce. Kauza metylalkoholu je dostačujícím příkladem, jaká rizika s sebou přináší nákup alkoholických nápojů od podomních prodejců.

Při nákupu si dáváme pozor na neporušenost obalu, zejména pokud se jedná o obaly skleněné. Ty jsou náchylné na rozbití také po cestě domů.

Kdo hlásá, že alkohol se nekazí, měl by vědět, že i skladování těchto nápojů má svoje zákonitosti. A jestli si na pivu, vínu či lihovinách máme opravdu pochutnat, vyplatí se nám vědět, jak s nimi naložit, až je přineseme z obchodu domů.

Alkoholické nápoje se prodávají především ve skleněných obalech, u některých druhů piv se můžeme setkat s PET obaly nebo hliníkovými plechovkami.

Více informací o třídění a recyklaci odpadů najdete na stránkách www.jaktridit.cz, pokud vás zajímá vývoj a historie obalů, navštivte výstavu „Od věku sloužím člověku,“ která je k vidění v Národním zemědělském muzeu v Praze. www.nzm.cz.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*