Drůbež se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z polystyrenu, u mražené drůbeže se můžeme setkat s papírovými obaly z vlnité lepenky. Z vlnité lepenky nebo vlhkuodolné plné lepenky vyrábíme řadu boxů určených speciálně pro přepravu čerstvého, mraženého nebo vakuově baleného masa a drůbeže.Z vlnité lepenky nebo vlhkuodolné plné lepenky vyrábíme řadu boxů určených speciálně pro přepravu čerstvého, mraženého nebo vakuově baleného masa a drůbeže.

Více informací o třídění a recyklaci odpadů najdete na stránkách www.jaktridit.cz.

 

Plastové obaly

plastove obaly_maso

Jak třídit?

Plastové obaly patří do plastů, tedy do nádob označených samolepkou s nápisem „plasty.“ Pokud je na sběrné nádobě na samolepce napsáno „PET“, tak sem patří pouze PET – nevhazujeme tam tedy žádné jiné plastové výrobky. Sledujte proto značení na kontejnerech nebo se zeptejte na obecním úřadu, odboru životního prostředí. Většina plastových obalů patří do směsných plastů. Takže plastové obaly, ať už folie z mražené drůbeže nebo folie od čerstvé drůbeže nebo polystyrenové tácky patří do žlutých kontejnerů nebo do žlutých pytlů (záleží na tom, jak máte ve své obci nebo městě nastavený systém tříděného sběru). Obaly by měly být čisté a především plastové tácky nebo folie od čerstvé drůbeže by neměly být od krve. Stačí je opláchnout nebo vytřít vlhkým hadříkem. Neměly by být ani plesnivé nebo nijak zapáchat.

Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin nebo nápoje.

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.

Papírové obaly

papirove_obaly

Mraženou drůbež si můžeme koupit v krabicích z vlnité lepenky.

Jak třídit?

Krabici můžeme vyhodit, řádně zmáčknutou, sešlápnutou, do kontejneru určeného na papír. Obal by neměl ani být jakkoliv znečištěný, ani od mastnoty, ani od plísně.

Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin!

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*