Valentýn v kuchyni

Blížící se svátek všech zamilovaných je dobrým důvodem nejen pro přípravu slavnostní večeře a výborného dezertu, ale také pro nějaký originální dáreček pro milovanou polovičku. Přinášíme vám tipy na dárky spojené se svátkem lásky, vaření a kuchyně – protože láska prochází žaludkem! Inspiraci zde najde snad každý milovník vaření, hospodaření v kuchyni a dobrého jídla.

Valentýn v kuchyni

Knihy o tom, jak v kuchyni, potěší ženy i muže (kuchařky, fotopostupy, encyklopedie)

Přemýšlíte o dárku pro svého muže nebo přítele a máte to štěstí, že rád vaří? Pak bude výběr jednoduchý. Chybu určitě neuděláte s nějakou zajímavou kuchařskou knihou…
Zapátrejte na internetu nebo na pultech knihkupectví, vhodných titulů je na trhu spousta. Obzvláště teď, když je kvalitní a pestrá gastronomie mezi lidmi jednou z nejpopulárnější záležitostí.
V knihkupectvích najdete mnoho titulů s kuchařkami známých osobností, knih o zdravé stravě, fotopostupů, specializovaných publikací zaměřených např. jen na víno, kávu, přípravu steaků, salátů. Zajímavé jsou také encyklopedie.
Ať zvolíte cokoli, nezapomeňte na pěkné věnování od srdce a můžete do ní třeba vlepit fotografii
a originální dárek máte na světě.

Pomůcky a vybavení do kuchyní

Ti, co rádi vaří, ocení zajisté i technické pomůcky v kuchyni. I když se dříve říkalo, že nože by jako dárek sloužit neměly, v případě sady krásných nožů, třeba v dekorativním stojanu, anebo elektrického nože na krájení masa, lze určitě učinit výjimku.
Jako praktický dárek dobře poslouží i různé speciální pánve s víky (např. oválná na ryby nebo hranatá na steaky, wok). Hitem jsou v současné době pánve se snadno odnímatelnými rukojeťmi, které se dají využít jak pro vaření na sporáku, tak pro pečení, grilování či zapékání v troubě. Vybírejte ovšem jen ty s kvalitním antiadhézním povrchem proti připalování, nejlépe v kvalitnějším provedení od tradičních značek (těm nápadně levným od neznámých výrobců se raději obloukem vyhněte).
Každého kuchyře či kuchařinku potěší také kvalitní měděné a litinové nádobí, sady příborů, zdobné karafy na nápoje apod.

Vaření v rytmu nebo v obraze

Někteří z nás u vaření rádi poslouchají svoji oblíbenou hudbu nebo sledují televizi. V poslední době se staly velmi populární malé přenosné reproduktory, které umožňují poslouchat hudební produkci z přístroje umístěného ve vzdálené místnosti. Výběr je obrovský, stačí zapátrat na internetu nebo ve specializovaných obchodech s elektronikou. Ceny těch levnějších začínají už na necelých 200 Kč… Možná ale máte CD/DVD přehrávač zabudovaný jako součást kuchyňské linky. Pak je tip na dárek jasný – stačí nenápadně zjistit, po jakém CD nebo DVD milovaná osoba touží… Jestliže ovšem vy sami chcete mít během působení vaší drahé polovičky v kuchyni klid, můžete zvolit variantu sluchátek (krásná profesionální koupíte už za cenu kolem 2 000 Kč).
Někdo rád vaří a chce být v obraze – sleduje u vaření oblíbený pořad, zpravodajství, vaří podle videoreceptu apod. Řešením je vestavěná obrazovka přímo v kuchyňské lince, nebo např. zavěšená obrazovka na dobře viditelném místě, kde nepřekáží samotnému vaření (skvěle poslouží nosná pohyblivá ramena – můžete uzpůsobit dané situaci a obrazovka vám nebude překážet).

Originální menší dárečky

Možná si ale se svým protějškem na Valentýna větší dárky a hledáte jen nějakou hezkou maličkost. Pak vsaďte na drobné doplňky do kuchyně, které jsou praktické, zábavné nebo postavené na krásném designu.
Co třeba klíčenka sloužící jako otvírák pivních zátek? Nebo kompaktní otvírák konzerv, který se bude dobře hodit třeba v létě při cestování? Radost uděláte mističkami na omáčky, vývrtkami, značkovači na skleničky, stojánky na vajíčka, minutky, teploměry, prostíráním a ….

Hlavní je, aby byla dárečky od srdce a je jen a jen na vás, co zvolíte.

Protože láska prochází žaludkem, určitě potěšíte i koupí či přípravou nějaké dobroty…

Snídaně do postele: Valentýnské vafle

Snídaně do postele: Valentýnské vafle

Pokud máte formy ve tvaru srdíček, máte vyhráno!

Recept - suroviny a postup
Delikátní oběd - losos v župánku

Delikátní oběd - losos v župánku

Vynikající a lehký oběd, který je hotový za pár minut!

Recept - suroviny a postup
Večeře při svíčkách - Adonisovy tousty

Večeře při svíčkách - Adonisovy tousty

Úžasně rafinované pohoštění k vínu, které vypadá nenápadně, ale je plné afrodisiak!

Recept - suroviny a postup

Užijte si krásného Valentýna plného lásky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*