Plastové obaly

plastove oabl_vejce

S plastovými obaly se můžeme setkat skoro všude, ani mléčné výrobky nejsou výjimkou. V plastových obalech najdeme různé vaječné pomazánky nebo melanže.

Jak třídit?

Plastové obaly patří do plastů, tedy do nádob označených samolepkou s nápisem „plasty.“ Pokud je na sběrné nádobě na samolepce napsáno „PET“, tak sem patří pouze PET – nevhazujeme tam tedy žádné jiné plastové výrobky. Sledujte proto značení na kontejnerech nebo se zeptejte na obecním úřadu, odboru životního prostředí. Většina plastových obalů patří do směsných plastů, takže obaly od vaječných produktů patří do žlutých kontejnerů nebo do žlutých pytlů (záleží na tom, jak máte ve své obci nebo městě nastavený systém tříděného sběru).

Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin!  Obaly nesmí být tedy ani mastné (v tomto případě je důležité použité obaly propláchnout nebo aspoň řádně vytřít vlhkým hadrem). Pokud si budete kupovat například pomazánky na váhu, které vám zabalí do plastových obalů, je třeba je vždy vymýt nebo aspoň velmi řádně vyčistit třeba ubrouskem od zbytků jídla (kdo nechce plýtvat vodou). Teprve poté je můžete vytřídit do žlutých kontejnerů nebo případně ještě znovu použít. Ovšem pokud chodíte ke kontejnerům občas, tak je třeba tyto obaly vymýt, aby zbytečně nezapáchaly a v krabičce se netvořily plísně. Plesnivé obaly totiž do barevných kontejnerů v žádném případě nepatří!

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*