Plastové obaly

Polotovary jsou zabalené většinou v plastových, kovových nebo kombinovaných obalech (různých sáčcích vyrobené z více druhů materiálů. S plastovými obaly se setkáváme u polotovarů velmi často, třídění obalů je velmi jednoduché.

Jak třídit?

Plastové obaly patří do nádob označených samolepkou s nápisem „plasty.“ (Pokud je na sběrné nádobě na samolepce napsáno „PET“, tak sem patří pouze PET – nevhazujeme tam tedy žádné jiné plastové výrobky). Sledujte proto značení na kontejnerech nebo se zeptejte na obecním úřadu, odboru životního prostředí.

Většina plastových obalů od polotovarů patří do žlutých kontejnerů nebo do žlutých pytlů (záleží na tom, jak máte ve své obci nebo městě nastavený systém tříděného sběru).

Polyetylenové sáčky nebo různé folie, ve kterých si polotovary můžeme koupit, by měly být, předtím, než je vytřídíme, zbavené papírové nálepky.

Papírové obaly, které mají plastovou část (folii), do plastů nepatří. Je třeba oddělit foliovou část a vytřídit ji do plastů, papírovou část (pokud není promaštěná nebo nějak znečištěná), vyhodíme do papíru.

Důležité je vyhazovat vždy použité obaly neznečištěné a bez obsahu potravin nebo nápoje. Obaly nesmí být ani mastné (v tomto případě je důležité použité obaly propláchnout nebo aspoň řádně vytřít vlhkým hadrem). Plesnivé obaly totiž do barevných kontejnerů v žádném případě nepatří! Papírové obaly, které jsou vevnitř potažené polyetylenovou vrstvou, patří do směsného odpadu.

Značení na plastových obalech, které patří do žlutého kontejneru.

Dále sem patří odpady označené číslem 7.

Více o správném třídění těchto druhů odpadů najdete zde.

Pokud Vás zajímá více informací o třídění a recyklaci odpadu, rady a tipy, vše najdete na webu jaktridit.cz.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*