Kde skladovat?

Kde skladovat luštěniny

Spíž

Na první pohled se vám mohou luštěniny jevit jako naprosto odolné vůči změnám způsobených dlouhodobým skladováním. Ani ony však nejsou nezničitelné. I při jejich skladování proto musíme být opatrní, abychom je udrželi v kvalitním stavu. Proto je vhodné suché luštěniny umístit do suché, temné a čisté spíže.

Suché luštěniny je možné skladovat v původním, neotevřeném balení nebo v dobře uzavíratelných nádobách či dózách až 2 roky. Ty předvařené pak jen 6 měsíců.

Dejte si pozor, aby luštěniny nenavlhly (ať již před samotným uskladněním či kvůli špatnému uzavření), jelikož by mohly začít plesnivět a byla by z nich cítit zatuchlost.

Lednice

Syrové klíčky skladujte v lednici v původním obalu, dokud je neotevřete. Poté bude vhodnější je umístit do nějaké uzavíratelné nádobky.

Takto by mohly v chladničce vydržet až týden.

Konzervované luštěniny je možno skladovat stejně jako suché luštěniny ve spíži až 3 roky. Avšak jen do té doby, než konzervu otevřete. Poté je nejlepší luštěniny co nejdříve spotřebovat. Nespotřebujete-li konzervu okamžitě, skladujte ji v lednici maximálně 2 dny.

Výrobky z luštěnin, ať už se jedná o pomazánky (hummus), tofu či tempeh, je vhodné uskladnit také v lednici. Doporučená doba spotřeby se liší dle výrobku a technologie zpracování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*